Ridley Scott szykuje serial o II wojnie światowej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott+szykuje+serial+o+II+wojnie+%C5%9Bwiatowej-141721
Ridley Scott szykuje serial o II wojnie światowej
źródło: Getty Images
autor: Mike Marsland
Ridley Scott i Steven Knight ponownie łączą siły. Twórcy "Tabu" szykują rozgrywający się w trakcie II wojny światowej serial "Roads to Freedom" oparty na książkach Sir Antony'ego Beevora.

Podczas gdy większość hollywoodzkich filmów wojennych opowiada o doświadczeniach Amerykanów i Brytyjczyków, 10-odcinkowy "Roads to Freedom" przedstawi tragiczny konflikt  z wielu punktów widzenia. Widzowie będą mogli zobaczyć wojnę oczami postaci m.in. z Rosji, Niemiec i Francji. Bohaterami będą zarówno żołnierze jak i cywile, w tym walczące o przetrwanie kobiety i dzieci. Twórcy zapowiadają, że niektóre wątki wzbudzą kontrowersje, a ekranowy wyścig między Wschodem a Zachodem o zdobycie Berlina rzuci nowe światło na to, co stało się zarzewiem zimnej wojny.

Książki Beevora zostały przetłumaczone na 33 języki i sprzedały się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Pisarz stworzy scenariusz "Roads to Freedom" do spółki z Knightem. Ridley Scott będzie producentem wykonawczym, a także wyreżyseruje pierwszy odcinek.

83-letni twórca "Gladiatora" kręci aktualnie dramat sensacyjny "House of Gucci" z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych. Wcześniej zakończył prace nad kostiumowym widowiskiem "The Last Duel".