Sequel "Dziewczyny z tatuażem" skasowany. Będzie reboot

The Hollywood Reporter, The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sequel+%22Dziewczyny+z+tatua%C5%BCem%22+skasowany.+B%C4%99dzie+reboot-114317
Sony podjęło ostateczną decyzję: nie będzie kontynuacji "Dziewczyny z tatuażem". Zamiast tego studio planuje reboot.

Na stanowisku reżysera nie powróci David Fincher. Sony nie chce też, by w rolach głównych wystąpili ponownie Daniel Craig i Rooney Mara. Nową kandydatką do roli hakerki Lisbeth Salander jest Alicia Vikander ("Kryptonim U.N.C.L.E.", "Ex Machina").


Scenariusz filmu powstanie w oparciu o wydaną w tym roku czwartą książkę z cyklu "Millennium" - "Co nas nie zabije" (w oryginale "Spider's Web"). Jej autorem jest David Lagercrantz, któremu wydawnictwo zleciło kontynuowanie przygód bohaterów wymyślonych przez Stiega Larssona. Scenariusz napisze Steven Knight ("Peaky Blinders", "Wschodnie obietnice").


Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.

Zrealizowana w 2011 roku "Dziewczyna z tatuażem" nie okazała się przebojem kasowym. Zarobiła na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie rzędu 90 milionów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones