James Gunn potwierdza: Serial o Arkham Matta Reevesa będzie częścią uniwersum DC

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serial+o+Arkham+Matta+Reevesa+b%C4%99dzie+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+uniwersum+DC-153325
James Gunn potwierdza: Serial o Arkham Matta Reevesa będzie częścią uniwersum DC
źródło: Materiały prasowe
James Gunn potwierdził, że Matt Reeves nie tylko rozwija swoje własne uniwersum "Batmana" - osobne od reszty świata DC - ale przygotowuje również projekt, który będzie częścią nowego DCU. Chodzi o serial, który opowie o szpitalu Arkham.
  

"Arkham" Matta Reevesa częścią uniwersum DC
Gunn ujawnił tę informację podczas rozmowy z fanami w serwisie społecznościowym Threads. Ktoś zapytał nowego szefa szefa DC Studios, czy Matt Reeves pracuje jeszcze nad jakimiś projektami poza kontynuacją "Batmana" oraz serialami o Pingwinie i szpitalu Arkham.

Obecnie Matt produkuje serial o Arkham jako serial DCU, więc na chwilę obecną przygotowuje tylko te dwa seriale, napisał Gunn.

Inny rozmówca dopytał, prosząc o jednoznaczne potwierdzenie, że serial o szpitalu Arkham będzie częścią nowego uniwersum DC, nad jakim pracują James Gunn i Peter Safran. Gunn potwierdził: Tak. Uwielbiamy Matta jako reżysera i producenta, więc będzie dla nas produkował historie zarówno w ramach swojego uniwersum "Batmana", jak i w ramach DCU.

Gunn przyznał też, że projekt od dawna był planowany jako część DCU: To jeden z pierwszych projektów, które kupiliśmy, kiedy ja i Peter przejęliśmy stery. Nie wiem, jakie zmiany przeszedł ten projekt wcześniej, wyjaśnił twórca.   

"The Penguin" - teaser serialu
O czym opowie serial o Arkham?Serial o szpitalu Arkham początkowo był planowany jako serial o policjantach z Gotham. Koncept uległ jednak zmianie. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w marcu zeszłego roku. Wówczas miał on być spin-offem "Batmana" na podobieństwo serialu "Pingwin".

Nie zrobimy jednej z rzeczy, którą zapowiedzieliśmy. Mam na myśli serial o policjantach z Gotham, który został wstrzymany, ujawnił wówczas Matt Reeves. Zwróciliśmy więc uwagę w kierunku szpitalu Arkham i tego, jak wpłynęłyby na niego wydarzenia z naszego filmu. Skłaniamy się w kierunku horroru albo opowieści o Arkham jako nawiedzonym domu. Pomysł był taki, by Arkham - podobnie jak Gotham - był niemalże postacią. Chcemy wkroczyć w ten świat i pokazać kolejnych bohaterów w zupełnie świeży sposób. Nasza praca nad serialem o Gotham zaczęła ewoluować i uświadomiliśmy, że powinniśmy pójść raczej w tym kierunku. I tak się stało.

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o "Batmanie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones