Serialowy sequel "Siostry Jackie" ma nowy dom. Gdzie trafi?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+sequel+%22Siostry+Jackie%22+trafi+na+Prime+Video.+Edie+Falco+powr%C3%B3ci+do+roli-155741
Serialowy sequel "Siostry Jackie" ma nowy dom. Gdzie trafi?
Sequel "Siostry Jackie", nad którym pracowała stacja Showtime, ma nowy dom. Jak podaje Variety, trafi on na Prime Video. W tytułową bohaterkę ponownie wcieli się Edie Falco.

Co wiemy o kontynuacji "Siostry Jackie"?


Akcja kontynuacji "Siostry Jackie" będzie się toczyć 10 lat po wydarzeniach z ostatnich odcinków oryginalnego serialu. Tytułowa bohaterka, która utraciła prawo do wykonywania zawodu, powoli staje na nogi. Będzie musiała zmierzyć się z nowymi dylematami i spróbuje być dobrą osobą w świecie, w którym bycie złym człowiekiem nie tylko popłaca, ale jest też o wiele przyjemniejsze.

Liz Flahive i Abe Sylvia, którzy pracowali przy oryginale, będą odpowiadać za scenariusz oraz pełnić obowiązki producentów wykonawczych wraz z powracającą do swojej roli Edie Falco. Mimo zmiany dystrybutora nad projektem nadal pracuje studio Lionsgate Telewivision.

Oryginalna "Siostra Jackie" zadebiutowała w 2009 roku i doczekała się siedmiu sezonów. Zdobyła w tym czasie pięć nagród Emmy, pięć nominacji do Złotych Globów i osiem nominacji do nagród Gildii Aktorów. Serial opowiadał o uzależnionej od leków przeciwbólowych pielęgniarce jednego ze szpitali w Nowym Jorku, która balansuje pomiędzy pracą w szpitalu a życiem prywatnym.

Skąd znamy Edie Falco?


Edie Falco znana jest przede wszystkim z ról w "Rodzinie Soprano" i "Siostrze Jackie". Kreacje te przyniosły jej szereg wyróżnień: dwa Złote Globy, cztery Emmy, a także nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych i Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Mogliśmy ją także zobaczyć w takich serialach jak "Prawo i porządek: Prawdziwa zbrodnia – Mord Menendezów", "Tommy", "American Crime Story: Impeachment" (zwiastun poniżej) czy "Zupełne nic", a także filmach "Matka" i "Avatar: Istota wody". Wśród zbliżających się projektów z jej udziałem znajdziemy nie tylko sequel "Siostry Jackie" i trzecią część "Avatara", ale także czarną komedię "The Parenting".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones