Sylvester Stallone vs Irwin Winkler: aktor chce praw do "Rocky'ego"

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sylvester+Stallone+vs+Irwin+Winkler%3A+aktor+chce+praw+do+%22Rocky%27ego%22-147123
Sylvester Stallone vs Irwin Winkler: aktor chce praw do "Rocky'ego"
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
Rocky Balboa zadaje kolejny cios? Producent filmu "Rocky", Irwin Winkler, znalazł się na celowniku Sylvestra Stallone'a. Aktor opublikował na Instagramie wpis, w którym skrytykował producenta za zatrzymanie dla siebie praw do serii o niezłomnym bokserze. Stallone apeluje do Winklera o "sprawiedliwy gest", którym byłoby podzielenie się własnością.  
 

Sylvester Stallone krytykuje producenta "Rocky'ego"Sylvester Stallone opublikował na Instagramie obraz portretujący Irwina Winklera jako węża z ludzką głową i opatrzył go następującym komentarzem:

Bardzo pochlebny portret Wielkiego producenta "Rocky'ego" i "Creeda", Irwina Winklera, autorstwa jednego z największych artystów w naszym kraju... Po tym, jak Irwin kontrolował "Rocky'ego" przez 47 lat (a teraz również "Creeda"), chciałbym mieć z powrotem choć odrobinę tego, co zostało z moich praw, zanim przekaże to tylko swoim dzieciom. Byłby to chyba sprawiedliwy gest zespołu strony tego 93-letniego dżentelmena? Ta kwestia zżera mnie od środka, bo chciałbym zostawić moim dzieciom jakiś kawałek Rocky'ego.


To nie pierwszy wpis gwiazdora na ten temat w ostatnim czasie. W sobotę Stallone wrzucił na Instagrama okładkę książki "The Arrangement: A Love Story", której autorem jest syn Irwina Winklera, David. Aktor nazwał ją jedną z najgorszych książek, jakie czytał i wyjaśnił, że autor jest synem "wyjątkowo nieutalentowanego i pasożytniczego producenta "Rocky'ego" i "Creeda"".

GettyImages-117927315.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez

Irwin Winkler i Sylvester Stallone na premierze filmu "Rocky Balboa"

Winkler wyprodukował również takie filmy jak m.in. "Zbieg z Alcatraz", "Pierwszy krok w kosmos", "Chłopcy z ferajny" czy "Wściekły byk".

Seria "Rocky"
Seria, której bohaterem jest Rocky Balboa, rozpoczęła się w 1976 roku filmem "Rocky" w reżyserii Johna G. Avildsena i ze scenariuszem Stallone'a. Produkcja doczekała się pięciu sequeli, które napisał i wyreżyserował sam Stallone. Powstały również dwa spin-offy z cyklu "Creed", w przygotowaniu jest trzecia część. Ich gwiazdą jest Michael B. Jordan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones