Taron Egerton: Hetero aktorzy jako geje? Tak. James Bond? Nie.

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Taron+Egerton+m%C3%B3wi%2C+czy+zagra+agenta+007%2C+i+czy+heteroseksualni+aktorzy+powinni+grac+gej%C3%B3w-150003
Taron Egerton: Hetero aktorzy jako geje? Tak. James Bond? Nie.
źródło: Getty Images
autor: Rick Kern
Taron Egerton od dawna wymieniany jest jako kandydat do zagrania Jamesa Bonda, ale aktor twierdzi, że nie jest właściwym kandydatem do roli agenta 007. Egerton zabrał też głos w kwestii tego, czy heteroseksualni aktorzy i aktorki powinni wcielać się w postacie homoseksualistów/homoseksualistek. Zasugerował też, w jakim kierunku powinna pójść seria "Kingsman".
 

Taron Egerton o graniu homoseksualnych postaci
Dorastałem w bardzo liberalnym mieście i kilkoro moich bliskich przyjaciół jest gejami/lesbijkami. Czuję powinowactwo z tą społecznością. Uważam jednak, że nie powinno być nadrzędnej zasady, zgodnie z którą heteroseksualni aktorzy nie powinni grać gejów. Łatwo mi to powiedzieć jako heteroseksualnemu mężczyźnie. Ale myślę, że warto nie ustanawiać takiego precedensu, powiedział Taron Egerton w wywiadzie dla "The Telegraph". Aktor sam wcielił się oczywiście w postać Eltona Johna w biografii "Rocketman".

W tym roku zobaczymy Egertona w filmie "Tetris", który 31 marca zadebiutuje na platformie Apple TV+. Zobaczcie zwiastun:


Egerton nie wystąpi jako James Bond?Jeśli chodzi o potencjalny występ w roli agenta 007, Egerton wyklucza taką możliwość w oparciu o to, że otrzymał w tej sprawie "zero telefonów". Uważa też, że ze względu na swój typ ciała nie jest właściwym wyborem: Musisz być nieustannie posągowy, żeby zagrać tego gościa. I to jest coś, do czego ja wciąż jedynie dążę. Zawsze miałem problem z wagą. Granie Bonda to nie tylko bycie aktorem, ale również trochę jak bycie ambasadorem marki. W małej dawce mogłoby to być naprawdę fajne, ale czytałem gdzieś wypowiedź (producentki) Barbary Broccoli, że to zobowiązanie na 15 lat.

Czy seria "Kingsman" wróci?A czy jest szansa na powrót Egertona do serii "Kingsman"? Aktor powiedział jedynie, że on i Matthew Vaughn mają "bardzo konkretne poglądy" na temat tego, w jakim kierunku powinien pójść cykl. Zaznaczył też, że postać Eggsy'ego jest mu bliska: Myślę, że najważniejsze pytanie brzmi tak: skoro Eggsy był rekrutem w wieku 22 lat, kim jest jako 35-latek? Jak zmieniło go to 13 lat? Jeśli musiałbyś żyć w świecie Kingsman, co by to z tobą zrobiło?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones