Tom Hardy ma "swojego" pająka. Nazwa nowo odkrytego gatunku zainspirowana Venomem

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hardy+ma+%22swojego%22+paj%C4%85ka.+Nazwa+nowo+odkrytego+gatunku+zainspirowana+Venomem-152057
Tom Hardy ma "swojego" pająka. Nazwa nowo odkrytego gatunku zainspirowana Venomem
źródło: Materiały prasowe
Świat filmu bywa inspiracją dla naukowców. Jakiś czas temu pisaliśmy o pewnym zabójczym pasożycie, którego nazwę zainspirował horror "Arachnofobia". Przeczytaj: Zabójczy pasożyt nazwany imieniem Jeffa Danielsa. Teraz "swojego" pająka ma Tom Hardy, czyli ekranowy Venom

Co wiemy o Venomius tomhardyi?


Nowo odkryty gatunek australijskiego pająka został nazwany Venomius tomhardyi. Badający go naukowcy, wśród których znaleźli się magisterka Giulia Rossi, doktor Pedro Castanheira, doktor Volker Framenau i doktor Renner Baptista, dopatrzyli się na odwłoku pająka wzoru przypominającego twarz czarnego charakteru z komiksów Marvela. Gatunek ten nie jest jednak tak jadowity, jak wskazywałaby na to jego nazwa.  

Zdjęcie Venomius tomhardyi zamieściło na X (niegdysiejszym Twitterze) czasopismo naukowe "Evolutionary Systematics". Możecie je zobaczyć poniżej: Kim jest Venom?


Venom, właściwie Eddie Brock, to postać wywodząca się z komiksów Marvela i jednej z najbardziej zaciekłych wrogów Spider-Mana. Jego twórcami są David Michelinie i Todd McFarlane. W komiksach Eddie Brock jest dziennikarzem, który wini Spider-Mana za koniec swojej zawodowej kariery. Kiedy łączy siły z symbiontem, odrzuconą przez Spider-Mana pozaziemską formą życia, zmienia się w Venoma: krzywe odbicie czarnego kostiumu Człowieka-Pająka, z uzębioną paszczą i nadludzką siłą. Z czasem rezygnuje z chęci zemsty i staje się antybohaterem. 

Najbardziej znanym odtwórcą tej roli jest Tom Hardy, który zagrał w filmach "Venom" i "Venom 2: Carnage".

Zobacz zwiastun filmu "Venom 2: Carnage"


"Venom 2: Carnage" trafił na ekrany kin jesienią 2021 roku. Na całym świecie zarobił 506,8 miliona dolarów, plasując się na siódmym miejscu światowego box office'u. Zobaczcie zwiastun: Eddie Brock usiłuje przystosować się do nowego życia jako gospodarz obcego symbionta Venoma, który daje mu nadludzkie zdolności do bycia śmiertelnym strażnikiem. Brock próbuje na nowo rozpocząć swoją karierę, przeprowadzając wywiad z seryjnym mordercą Cletusem Kasadym, który ucieka z więzienia po nieudanej egzekucji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones