Weisz, Keitel, Dano odpoczywają w Alpach dla twórcy "Wielkiego piękna"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Weisz%2C+Keitel%2C+Dano+odpoczywaj%C4%85+w+Alpach+dla+tw%C3%B3rcy+%22Wielkiego+pi%C4%99kna%22-104633
Paolo Sorrentino, twórca "Wielkiego piękna", kompletuje właśnie obsadę swojego kolejnego dzieła. Tym razem przed jego kamerą staną wielkie gwiazdy światowego kina. Obok wcześniej zapowiedzianego Michaela Caine'a, w filmie wystąpią" Rachel Weisz ("Głębokie błękitne morze"), Harvey Keitel ("Kongres") i Paul Dano ("Labirynt").


Obraz nosi tytuł "La giovinezza", czyli "Youth" (wcześniej znany był pod tytułem "Il futuro"). Jego głównymi bohaterami są Fred i Mick, dwaj przyjaciele po 80. Pierwszy jest kompozytorem-dyrygentem, który przeszedł na emeryturę. Drugi jest reżyserem filmowym, wciąż pracującym zawodowo. Spędzają wspólnie wakacje w ekskluzywnym kurorcie w Alpach. Czując, że ich czas na ziemi dobiega końca, postanawiają wspólnie stanąć naprzeciw przyszłości, spoglądając na zagmatwane losy swoich dzieci i entuzjazm scenarzystów Micka, którzy pomagają mu dokończyć najnowszy film. Fred przed laty porzucił muzykę. Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by usłyszeć jego dzieła i zobaczyć, jak raz jeszcze dyryguje orkiestrą.

Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.
Udostępnij: