Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do nowego "Nieśmiertelnego". W roli głównej Henry Cavill

https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kiedy+ruszaj%C4%85+zdj%C4%99cia+do+nowego+%22Nie%C5%9Bmiertelnego%22-144527
Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do nowego "Nieśmiertelnego". W roli głównej Henry Cavill
źródło: Getty Images
autor: James Devaney
Jak informuje dziennik "The Hollywood Reporter", w przyszłym roku mają rozpocząć się zdjęcia do planowanego od dawna remake'u widowiska fantasy "Nieśmiertelny". Główną rolę zagra gwiazda "Wiedźmina" oraz "Człowieka ze stali", Henry Cavill. Aktor otrzyma za występ 5 milionów dolarów.

Za kamerą stanie Chad Stahelski (seria "John Wick"), który zapowiada, że nowy "Nieśmiertelny" zaproponuje bardziej realistyczne podejście do historii znanej z oryginału. Projekt określany jest mianem "współczesnej tragedii".

Jaki będzie nowy "Nieśmiertelny"?Historia tytułowej postaci rozgrywa się na przestrzeni setek lat. W tym czasie bohater staje się wieloma różnymi osobami, a jego rozwój emocjonalny wydłuża się – mówi Stahelski - Podczas naszego pierwszego spotkania Henry od początku zastanawiał się nad ideą ciężaru nieśmiertelności. Wiedziałem, że znalazłem aktora, który na ekranie może przemienić się z młodej, tętniącej życiem osoby w starą, mądrą duszę. Ta kombinacja mnie fascynowała. Od razu dostrzegłem również, że Henry naprawdę kocha tę serię i ma na nią pomysł. Kiedy aktor ma w sobie tyle pasji, wiesz, że otrzymasz od niego coś wyjątkowego. Wystarczyło 10 minut, żebym pomyślał: to fajny gość, chcę z nim spędzić więcej czasu.

zwiastun oryginalnego "Nieśmiertelnego"
Oryginalny "Nieśmiertelny" trafił na ekrany w 1986 roku. Film wyreżyserował Russell Mulcahy, a główne role zagrali Christopher Lambert, Sean Connery i Clancy Brown.  To opowieść o szkockim wojowniku, który okazuje się jednym z tzw. nieśmiertelnych - ludzi, których nie można w zwyczajny sposób zabić. Walczą oni ze sobą w odwiecznej rozgrywce o mityczną nagrodę. Zdobędzie ją ten, który pozostanie ostatnim żyjącym nieśmiertelnym.

Cavilla zobaczymy w przyszłym miesiącu w drugim sezonie "Wiedźmina". Prócz "Nieśmiertelnego" aktor ma również w planach występy w kontynuacji "Enoli Holmes" oraz w szpiegowskim dreszczowcu "Argylle" w reżyserii Matthew Vaughna. Stahelski zakończył niedawno zdjęcia do czwartej części "Johna Wicka", której premierę zaplanowano na maj 2022.

zwiastun drugiego sezonu "Wiedźmina"