Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w "Wiedźminie" Netfliksa

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kto+zagra+Ciri+i+Yennefer+w+%22Wied%C5%BAminie%22+Netfliksa-130262
Netflix ujawnił nazwiska kolejnych aktorów, którzy wystąpią w serialu "Wiedźmin". Ciri, księżniczkę Cintry, zagra Freya Allan ("Kraina bezprawia"). W ukochaną tytułowego bohatera, czarodziejkę Yennefer, wcieli się Anya Chalotra ("Wanderlust").


Na ekranie pojawią się również: Jodhi May (Królowa Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (rycerz Eist), Adam Levy (druid Myszowór), MyAnna Buring (Tissaia - rektorka akademii czarodziejek w Aretuzie), Mimi Ndiweni (Fringilla), Therica Wilson-Read (Sabrina), Millie Brady (wygnana księżniczka Renfri). Kolejne ogłoszenia pojawią się wkrótce.

Nowi członkowie obsady dołączą do Henry'ego Cavilla ("Mission Impossible - Fallout", "Liga Sprawiedliwości"), który wcieli się w postać Geralta z Rivii.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.