Zack Snyder zgrillował "Ligę Sprawiedliwości"

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zack+Snyder+zgrillowa%C5%82+%22Lig%C4%99+Sprawiedliwo%C5%9Bci%22-137133
W weekend Zack Snyder zaprosił fanów widowiska "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" na live stream i wspólne oglądanie wersji Ultimate Edition. W trakcie seansu reżyser komentował różne rzeczy i opowiadał o swojej wizji DCEU. Pod koniec streamu wypowiedział słowa, które jednoznacznie wskazują na to, co sądzi o "Lidze Sprawiedliwości".


Otóż Snyder stwierdził pod koniec seansu "Batmana v Supermana": Wiecie co, kiedyś powinni nakręcić sequel tego filmu. To byłoby wspaniałe. Tak, chciałbym zobaczyć, co dalej stało się z tymi bohaterami. Czy przypadkiem, pewnego dnia, nie połączą siły i stworzą...

Przypomnijmy, że pierwotnie Snyder kręcił kontynuację zatytułowaną "Liga Sprawiedliwości". Rodzinna tragedia sprawiła, że musiał opuścić projekt, choć większość materiału została nakręcona. Warner Bros. zdecydowało, że prace będą kontynuowane z nowym reżyserem. Został nim Joss Whedon, który dość mocno odszedł od pierwotnego zamysłu Snydera.

"Liga Sprawiedliwości" została bardzo źle przyjęta przez fanów. Warner Bros. zaczął wycofywać się z przyjętej strategii i zmieniać wizję DCEU. W sieci pojawiły się też doniesienia o "Snyder's Cut", czyli na poły mitycznej wersji Zacka Snydera. Oficjalnie ta wersja "Ligi Sprawiedliwości" nie istnieje, ale plotki na jej temat podsyca sam reżyser, który nie ustaje w publikowaniu na swoich kanałach społecznościowych zdjęć rzeczy, których na dużym ekranie nigdy nie zobaczyliśmy.

Podczas live streamu Snyder przypomniał też, że "Batman v Superman" miał być pierwszym rozdziałem rozpisanej na pięć widowisk historii. "Liga Sprawiedliwości" miała być rozdziałem numer dwa. Potem miał do kin trafić "Człowiek ze stali 2", a całość miała zostać zwieńczona dwuczęściowym megawidowiskiem o Lidze Sprawiedliwości. Do tych planów raczej już nie da się powrócić. DCEU jest obecnie w zupełnie innym miejscu.
Udostępnij: