Ben Affleck

Benjamin Géza Affleck-Boldt

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/125/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":42572,"rate":7.501667762848821,"desc":"oceny"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/125/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":980,"rate":7.739795918367347,"desc":"ocen"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/125/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":771,"rate":7.957198443579767,"desc":"ocen"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/125/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":196,"rate":7.61734693877551,"desc":"ocen"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/125/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":9,"rate":7.777777777777778,"desc":"ocen"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/125/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":6,"rate":8.166666666666666,"desc":"ocen"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/125/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":7.5,"desc":"oceny"}}]
7,5
42 572 oceny gry aktorskiej
Studio filmowe naciskało na Harvey'a Weinsteina w sprawie angażu Bena do głównej roli w filmie "Zakochany Szekspir". Zagrał ją ostatecznie jednak Joseph Fiennes, a Affleck wcielił się w postać Neda Alleyna.
Brał udział w castingu do roli Waltera w filmie "Partner niedoskonały". Angaż otrzymał John Livingston.
Zaproponowano mu zagranie roli Toma Buchanana w "Wielkim Gatsby", ale odrzucił ją z powodu napiętego grafiku. Ostatecznie angaż otrzymał Joel Edgerton.
Zaproponowano mu objęcie funkcji reżysera filmu "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce", jednak wycofał się z kręcenia na rzecz innego tytułu. Angaż otrzymał David O. Russell.
W latach 2002 - 2004 był zaręczony z Jennifer Lopez.
Odrzucił rolę Bobby'ego Mercera w filmie "Czterej bracia", ponieważ uważał, że scenariusz jest zbyt brutalny. Ostatecznie angaż otrzymał Mark Wahlberg.
Był brany pod uwagę do jednej z ról w filmie "Candy Store".
Był kandydatem na stanowisko reżysera filmu "Człowiek ze stali". Ostatecznie angaż otrzymał Zack Snyder.
Wystąpił w teledysku Jennifer Lopez do piosenki "Jenny from the Block".
Był rozważany do roli Charliego Simmsa w filmie "Zapach kobiety". Ostatecznie angaż otrzymał Chris O'Donnell.
Rozważano jego kandydaturę do roli Catcha w filmie "Oczy anioła". Angaż otrzymał Jim Caviezel.
Był kandydatem do roli Nicky'ego w filmie "Focus". Angaż otrzymał Will Smith.
Był brany pod uwagę jako reżyser filmu "Justice League". Angaż otrzymał Zack Snyder.
Chciał zagrać Thomasa Mackelwaya w filmie "Sprawca Zero". Angaż otrzymał jednak Aaron Eckhart.

Odrzucił rolę Jacka w filmie "Rozgrywka", którą ostatecznie otrzymał Edward Norton.
Kandydował do roli Lesa Andersona w filmie "Prawo jazdy", ostatecznie otrzymał ją Corey Haim.
Oferowano mu zagranie Dziesiątki w filmie "Daredevil". Angaż otrzymał jednak Colin Farrell, który odmówił wcześniej wcielenia się w tytułową postać z powodu braku czasu. Główna rola przypadła Affleckowi.
W 2008 roku wyreżyserował spot do kampanii charytatywnej organizacji UNHCR.
Odrzucił propozycję wyreżyserowania pilota serialu "Homeland", ponieważ w tym czasie jego żona Jennifer Garner pracowała i chciał zostać w domu z dziećmi. Angaż dostał Brad Turner
Miał zagrać rolę syna Johna McClane'a w filmie "Szklana pułapka 4.0". Ostatecznie jednak angaż otrzymał Justin Long.
Ma młodszego brata Casey'a.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1989 r. - Burger King;
- 2000 r. - żywność sojowa firmy Alpro;
- 2001 r. - (radiowa) piwo Samuel Adams;
- 2003 r. - szampon L'Oreal;
- 2006 r. - kosmetyki firmy AXE Click.
Chciał zagrać Scotty'ego w "Vulgarze", jednak było to niemożliwe z powodu przedłużających się prac na planie filmu "Armageddon". Ostatecznie rola przypadła w udziale Scottowi Mosierowi.
Był brany pod uwagę do głównej roli w filmie "Duchy moich byłych", jednak zrezygnowano z tego pomysłu, z powodu klapy finansowej jego wcześniejszego filmu - "Gigli". Ostatecznie angaż otrzymał Matthew McConaughey.
Był brany pod uwagę do roli Ricka O’Connella w filmie "Mumia", ale ostatecznie angaż otrzymał Brendan Fraser.

Brano go pod uwagę do posady reżysera filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy". Ostatecznie angaż otrzymał J.J. Abrams.
Był brany pod uwagę do jednej z głównych ról w filmie "Uciekająca panna młoda".

Był przesłuchiwany do roli Josha w filmie "Słodkie zmartwienia". Angaż otrzymał Paul Rudd.
Początkowo zastanawiał się nad zagraniem roli Patricka Kenzie w swoim filmie "Gdzie jesteś Amando?", jednak ostatecznie uznał, iż z całych sił powinien skupić się na reżyserii. Ostatecznie angaż otrzymał jego brat - Casey Affleck.
Brano go pod uwagę do roli inspektora Clouseau w filmie "Różowa Pantera". Angaż otrzymał Steve Martin.
Był brany pod uwagę do roli tytułowej w filmie "Hancock", jednak ostatecznie angaż otrzymał Will Smith.
Był jednym z aktorów branych pod uwagę do roli Ennisa Del Mara w filmie "Tajemnica Brokeback Mountain", którą dostał w końcu Heath Ledger.
Odrzucił rolę trenera Dona Haskinsa w filmie "Droga sławy", którą ostatecznie otrzymał Josh Lucas.
Brany był pod uwagę do roli Jima Braddocka w filmie "Człowiek Ringu", jednak przypadła ona Russelowi Crowe.
Próbował zdobyć rolę Steamera w filmie "Mystic Pizza", ostatecznie otrzymał ją Matt Damon.
W 2002 roku amerykański magazyn "People" wybrał go najseksowniejszym żyjącym mężczyzną na świecie.
Miał zagrać rolę Jacquesa LeGrisa w filmie "The Last Duel", jednak zrezygnował z głównej roli, ponieważ kolidowałoby to z pracą na planie "Deep Water". Zastąpił go Adam Driver.
Miał zagrać rolę Dona Haskinsa w filmie "Droga sławy", jednak musiał zrezygnować z powodu napiętego harmonogramu. Angaż otrzymał Josh Lucas.
W czerwcu 2004 roku zajął pierwsze miejsce w kalifornijskim turnieju pokera dla profesjonalistów, wygrywając 350 tysięcy dolarów.
Zgodził się na znaczną obniżkę swojej wielomilionowej gaży za film "Hollywoodland", by móc wcielić się w postać George'a Reevesa, aktora znanego z roli Supermana.