"Czarownica 2" na Blu-ray i DVD już 4 marca

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarownica+2%22+na+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+4+marca-136752
Angelina Jolie powraca w roli Diaboliny, jednej z najbardziej fascynujących postaci Disneya. Premiera Blu-ray i DVD już 4 marca.


"Czarownica 2" z Angeliną Jolie w roli głównej to kontynuacja alternatywnej historii najsłynniejszego czarnego charakteru Disneya z klasycznej animacji o Śpiącej Królewnie. Dalsze losy Diaboliny i Aurory w walce o ich wzajemną miłość oraz ochronę wrzosowisk, zarobiły prawie pół miliarda dolarów na świecie, a w Polsce zobaczyło je ponad milion widzów. Film zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 4 marca.

Nominowana do Oscara za najlepszą muzykę animowana "Śpiąca królewna" z 1959 roku to jedno z arcydzieł stworzonych w studiu Walta Disneya. Film od kilkudziesięciu lat bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a pojawiająca się w nim czarownica Diabolina jest jednym z najbardziej znanych kinowych czarnych charakterów w historii.

Zrealizowany w 2014 roku film "Czarownica" przedstawił nieznaną dotąd historię złej wróżki z baśni o Śpiącej Królewnie. Widzowie dowiedzieli się, że Diabolina była kiedyś zakochana w człowieku, który ją zdradził, pozbawił skrzydeł i poprzez to magicznych mocy. W nagrodę zasiadł na tronie Kniei. Pałająca żądzą zemsty Diabolina (Angelina Jolie) rzuciła klątwę na nowo narodzoną królewską córkę Aurorę. Kiedy królewna dorosła, trafiła w sam środek waśni między leśnym królestwem a krainą ludzi. Ostatecznie Aurora zostaje uratowana przez Diabolinę.

"Czarownica 2" to dalszy ciąg tej niezwykłej historii Disneya. Po wielu szczęśliwych latach relacja Diaboliny i Aurory zostaje wystawiona na próbę. Zbliżający ślub Aurory i księcia Filipa jest szansą na zjednoczenie pomiędzy Knieją a sąsiednim Królestwem Ulstead. Kiedy wydaje się, że pomiędzy dotąd zwaśnionymi krainami może zapanować pokój, w życiu bohaterek pojawiają się nowi sojusznicy oraz nowe mroczne siły. Czy ich miłość okaże się mocniejsza? Czy będą mogły żyć długo i szczęśliwie?

Film "Czarownica 2" wyreżyserował Joachim Rønning, urodzony w Norwegii twórca znakomitych filmów "Wyprawa Kon-Tiki", "Max Manus" oraz superprodukcji "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". W głównych rolach powróciły zdobywczyni Oscara Angelina Jolie ("Przerwana lekcja muzyki") oraz jako jej filmowa córka chrzestna Elle Fanning ("Somewhere. Między miejscami"), zaś do słynnego duetu, tym razem w roli czarnego charakteru, dołączyła trzykrotnie nominowana do Oscara Michelle Pfeiffer ("Niebezpieczne związki"). W obsadzie znaleźli się również Harris Dickinson (serial "Trust"), Sam Riley ("Control"), nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor ("Zniewolony"), Ed Skrein ("Deadpool"), Robert Lindsay ("Lemur zwany Rollo"), David Gyasi ("Interstellar"), Jenn Murray ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"), Juno Temple ("Pokuta"), nominowana do Oscara Imelda Staunton ("Vera Drake") oraz Warwick Davis ("Willow").

Na ekrany kin Czarownica 2 miała pierwotnie wejść 29 maja 2020 roku. Jednak szefowie wytwórni Disneya byli tak zadowoleni z efektu końcowego, że ją przyspieszyli i obraz trafił do kin w październiku 2019. Film w Polsce zobaczyło ponad milion widzów, zaś widowiskowa charakteryzacja i fryzury zostały wyróżnione nominacją do Oscara 2020.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
- Legenda Dzieci Nocy
- Wesele Aurory
- Gdybyś miała skrzydła
- Czarownica 2 - efekty specjalne
- Sceny rozszerzone
- Wpadki z planu i gagi
- Teledysk "You Can't Stop The Girl" w wykonaniu Bebe Rexha


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD