"Czas Apokalipsy" będzie grą wideo

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czas+Apokalipsy%22+b%C4%99dzie+gr%C4%85+wideo-121411
Nie regulujcie odbiorników, nie sprawdzajcie daty w kalendarzu, to nie są ćwiczenia. Powstanie gra na podstawie "Czasu Apokalipsy", a jednym z jej współtwórców będzie sam Francis Ford Coppola.Projekt zostanie sfinansowany za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter, a za jego realizację będą odpowiadać: firma producencka American Zoetrope oraz fachowcy z branży gier wideo: Rob Auten (jeden z głównych scenarzystów serii "Gears of War", "Far Cry" oraz "Battlefield"), Lawrence Liberty (reżyser kreatywny "Fallout: New Vegas") oraz Montgomery Markland (producent nadchodzącego "Torment: Tides of Numenera"). 

Fabuła ma podążać wiernie za scenariuszem kultowego arcydzieła X Muzy. Akcja będzie rozgrywać się podczas wojny w Wietnamie, a gracz wcieli się w kapitana Benjamina Willarda wyruszającego do jądra ciemności (żart zamierzony) celem zlikwidowania oszalałego renegata, pułkownika Kurza. Całość będzie grą RPG, w której kluczowym aspektem okażą się wyjątkowo trudne wybory moralne. 

Ambicji twórcom nie brak, a sam reżyser rozpływa się w zachwytach nad możliwościami narracyjnymi gier wideo. Pytanie jednak, czy historia o tak epickiej skali nie zasługuje raczej na wysokobudżetową produkcję? I czy producenci gry będą w stanie nawiązać rywalizację z twórcami rewelacyjnej "niekanonicznej" adaptacji prozy Conrada i filmu Coppoli, czyli "Spec Ops: The Line"? Odpowiedź poznamy dopiero w 2020 roku, bo wtedy ma ukazać się tytuł. Zbiegnie się to w czasie z czterdziestoleciem premiery filmu.