"Kraina lodu 2" na Blu-ray i DVD już 1 kwietnia

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Kraina+lodu+2%22+na+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+1+kwietnia-137106
"Kraina lodu" przebojem zdobyła kina, a przede wszystkim serca widzów i krytyków. Film nie tylko odniósł olbrzymi sukces komercyjny, ale również zdobył dwa Oscary i Złoty Glob. Jego druga część była jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji roku i nie zawiodła oczekiwań widzów. Film, który dziś zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych klasycznych animacji wszech czasów zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 1 kwietnia.


Pierwsza część "Krainy lodu" wprowadzała nas do historii o siostrach, królewskich córkach władców krainy Arendelle. Dzielna księżniczka Anna, która łączy siły z Kristoffem – nieokrzesanym handlarzem bryłami lodu oraz jego lojalnym reniferem Svenem, wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć starszą siostrę Elsę, której niekontrolowane moce sprowadziły na królestwo wieczną zimę. Po drodze Annę i Kristoffa czeka wiele wyzwań, walka z żywiołami oraz spotkanie z tajemniczymi trollami i przezabawnym bałwankiem Olafem. Przepiękna animacja, sympatyczni bohaterowie, niezapomniana muzyka oraz wzruszające losy królewskiej rodziny sprawiły, że "Kraina lodu" zawładnęła wyobraźnią milionów dzieci i dorosłych.

Druga część "Krainy lodu" pokazuje, że sielanka nigdy nie trwa wiecznie. Po trzech spokojnych latach, jakie upłynęły od czasu koronacji Elsy na władczynię Arendell, los krainy znowu wydaje się niepewny. Po tym jak Elsa budzi potężne żywioły, mieszkańcy Arendell zostają zmuszeni do ewakuacji. Nadzieja na ratunek leży w owianej mroczną tajemnicą Zaklętej Puszczy. Anna, Elsa, Kristoff i Olaf wyruszają w podróż, w której będą musieli stawić czoła nie tylko potężnej magii, ale również odpowiedziom na trudne pytania o przeszłość władców Arendell.

"Kraina lodu 2" została wyreżyserowana przez Chrisa Bucka i Jennifer Lee, uhonorowanych Oscarem twórców pierwszej części przygód Anny i Elsy. Głosów głównym bohaterkom ponownie udzieliły nominowana do Złotego Globu Kristen Bell (serial "Weronika Mars") oraz Idina Menzel ("Nieoszlifowane diamenty").

Obok nich w obsadzie dubbingu znaleźli się Josh Gad ("Piękna i Bestia"), Jonathan Groff (serial "Mindhunter"), zdobywca Złotego Globu Sterling K. Brown (serial "Tacy jesteśmy"), trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Evan Rachel Wood (serial "Westworld"), nominowany do Złotego Globu Alfred Molina ("Spider-Man 2"), laureatka nagrody Emmy Martha Plimpton ("Goonies"), dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy Jason Ritter (serial "Dziewczyny"), Rachel Matthews ("Śmierć nadejdzie dziś"), Jeremy Sisto ("Droga bez powrotu"), Ciaran Hinds ("Monachium") oraz nominowany do nagrody Emmy Alan Tudyk ("Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie").

W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom udzielili: Anna Cieślak (Anna), Lidia Sadowa (Elsa), Czesław Mozil (Olaf) i Paweł Ciołkosz (Kristoff). Partie wokalne sióstr z Arendelle wykonują Magdalena Wasylik (Anna) i Katarzyna Łaska (Elsa).

Na ekrany kin "Kraina lodu 2" weszła w listopadzie ubiegłego roku. Tylko w USA w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania obraz zarobił w kinach 130 milionów dolarów. W sumie w kinach na całym świecie obraz wygenerował przychód w wysokości 1,43 mld dolarów. Stał się tym samym drugim najbardziej dochodowym filmem familijnym wszech czasów, ustępując jedynie filmowi "Król Lew" z 2019 roku (z wynikiem 1,65 mld dolarów). "Kraina lodu 2otrzymała nominację do Złotego Globu w kategorii "najlepszy film animowany" oraz nominację do Oscara w kategorii "najlepsza piosenka" dla "Into the unknown". Podczas gali wręczenia statuetek nominowana piosenka została wykonana w 9 językach, w tym przez Kasię Łaskę – wykonującą wokalne partie polską Elsę.

WYDANIE BLU-RAY ZAWIERA:
- Opcję odtwarzania filmu w trybie KARAOKE
Dodatki specjalne:
- Wpadki z planu i gagi
- Czy wiesz?
- Duchy "Krainy lodu 2"
- Muzyka w sequelu
- Sceny niewykorzystane
- Piosenki niewykorzystane
- Orkanek - próby animacji
- "Into The Unknown" w 29 językach
- Teledysk: "Into The Unknown" w wykonaniu Panic! At The Disco,
- Teledysk: "Lost In The Woods" w wykonaniu Weezer
- Wybór piosenek.


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilach:
facebook.com/MojeFilmy
facebook.com/DzieciToLubia