"Outsider "- premiera w HBO i HBO GO już 13 stycznia

https://www.filmweb.pl/news/%22Outsider+%22-+premiera+w+HBO+i+HBO+GO+ju%C5%BC+13+stycznia-136046
Nowy serial HBO "Outsider" jest ekranizacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga. Jego akcja obraca się wokół śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa chłopca oraz tajemniczych okoliczności tej nietypowej sprawy. Premiera serialu odbędzie się w HBO i HBO GO 13 stycznia 2020.Sprawę prowadzi detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn), który dokonuje oględzin zmasakrowanego ciała 11-letniego Frankiego Petersona odnalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającej zbrodni sprawiają, że Ralph, który jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna, postanawia włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektywkę Holly Gibney (Cynthia Erivo), bo ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda im się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne.   

W rolach głównych występują nominowany do Emmy i Złotego Globu Ben Mendelsohn ("Bloodline", "Player One") jako Ralph Anderson, laureatka nagrody Tony Award i nominowana do Złotego Globu Cynthia Erivo ("Kolor purpury", "Harriet") jako Holly Gibney, Bill Camp (nominowany do nagrody Emmy za miniserial "Długa Noc") jako Howie Salomon, Mare Winningham (nominowana do Oscara za film "Georgia") jako żona Ralpha Jeannie Anderson, Paddy Considine (nowy, powstający serial HBO "The Third Day") jako Claude Bolton, manager lokalnego klubu ze striptizem, Julianne Nicholson ("Sierpień w hrabstwie Osage") jako Glory Maitland, Yul Vázquez (serial HBO "Rozwód") jako Yunis Sablo, detektyw z Biura Śledczego stanu Georgia, Jeremy Bobb (serial stacji CINEMAX "The Knick") jako Alec Pelley, wynajęty przez Howiego prywatny detektyw, Marc Menchaca ("Grzesznica") jako detektyw Jack Hoskins oraz nominowany do nagrody Emmy i Złotego Globu Jason Bateman ("Ozark", "Bogaci bankruci") jako Terry Maitland.

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu HBO "Outsider" odbędzie się 13 stycznia w HBO i HBO GO. Na antenie HBO odcinki wyemitowane zostaną równolegle z amerykańską premierą, czyli odcinek pierwszy o godz. 3.00 nad ranem, a odcinek drugi o godz. 4.00 nad ranem. Powtórka zaplanowana została w HBO tego samego dnia od godz. 20.10. Oba odcinki odstępne będą od rana w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.

Informacja sponsorowana