W końcu! Wkrótce zdjęcia do serialu "Blade Runner 2099". Reżyser wybrany

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amazon+gotowy+do+zdj%C4%99%C4%87+do+serialu+%22Blade+Runner+2099%22.+Pierwszy+klaps+w+kwietniu-154196
W końcu! Wkrótce zdjęcia do serialu "Blade Runner 2099". Reżyser wybrany
W końcu mamy dobrą wiadomość dla fanów uniwersum Blade Runnera. Opóźniony serial "Blade Runner 2099" wreszcie ruszy z produkcją. Wiosną ekipa przeniesie się do Pragi.

Z serialu "Szogun" do świata "Łowcy androidów"Amazon znalazł też nowego reżysera pierwszych dwóch odcinków serialu "Blade Runner 2099". Pierwotnie do ich realizacji zatrudniony został Jeremy Podeswa. Musiał jednak opuścić projekt, kiedy serial był ciągle opóźniany.

Jego miejsce zajął Jonathan van Tulleken. Reżyser jest aktualnie "na fali" za sprawą serialu "Szogun", w którym odpowiadał za realizację dwóch pierwszych odcinków.

GettyImages-2009519296.jpg Getty Images © Frazer Harrison


"Blade Runner 2099" miał ruszyć z produkcją wiosną ubiegłego roku. Jednak strajk scenarzystów pokrzyżował te plany. Kolejne opóźnienie nastąpiło w październiku, kiedy okazało się, że ekipa musi szukać nowego miejsca do realizacji serialu, gdyż studio w Belfaście nie było w stanie zapewnić odpowiedniej liczby pracowników.

Ostatecznie Amazon zdecydował się na Pragę, gdzie powstaje m.in. serial sf Apple'a "Fundacja". Zdjęcia do "Blade Runner 2099" ruszą w kwietniu.

Co wiemy o serialu "Blade Runner 2099"?Fabuła serialu trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że jego akcja ma się rozgrywać 50 lat po wydarzeniach z "Blade Runner 2049". Showrunnerką i producentką wykonawczą przedsięwzięcia jest Silka Luisa ("Lśniące dziewczyny").  Stanowiska producentów wykonawczych piastują również m.in. Ridley Scott, Michael Green (współscenarzysta "Blade Runner 2049"), Andrew Kosove oraz Tom Spezialy.  "Blade Runner 2099" ma być wspólnym projektem Alcon Entertainment, Scott Free Productions oraz Amazon Studios, które traktuje go jako priorytet.

Posłuchajcie podcastu o filmie "Blade Runner 2049"


"Na skróty": "Łowca androidów"Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones