André Holland jako przywódca Czarnych Panter w miniserialu Apple TV+

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Andr%C3%A9+Holland+jako+przyw%C3%B3dca+Czarnych+Panter+w+miniserialu+Apple+TV%2B-146100
André Holland jako przywódca Czarnych Panter w miniserialu Apple TV+
źródło: Getty Images
autor: Amanda Edwards
Apple TV+ zamawia kolejny miniserial. Bohaterem sześcioodcinkowego "The Big Cigar" będzie Huey P. Newton, jeden z założycieli partii Czarnych Panter. W protagonistę ma wcielić się znany z oscarowego "Moonlight" André Holland.

"The Big Cigar" – o czym opowie serial?Scenariusz serialu został napisany na podstawie artykułu opublikowanego w magazynie Playboy, opisującego historię wyganiania Newtona na Kubę. Zwrócił się on do swojego przyjaciela, producenta "Swobodnego jeźdźca" Berta Schneidera, i uniknął ogólnokrajowej obławy związanej z oskarżeniami o morderstwo. 

Jim Hecht ("Lakers: Dynastia zwycięzców") jest autorem scenariusza oraz producentem wykonawczym serialu. Showrunnerką "The Big Cigar" została Janine Sherman Barrois, odpowiadająca wcześniej za "Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker" i "Pazury". Reżyserem dwóch pierwszych odcinków będzie Don Cheadle, aktor znany z roli pułkownika Jamesa Rhodesa (War Machine) w MCU. Jednym z producentów jest Arthur Spector, który współpracował już z Apple przy serialu "Little America".

GettyImages-1126499055.jpg Getty Images © Frederick M. Brown


"The Big Cigar" będzie owocem długiej współpracy między Apple a Warner Bros. Television. Niedawno ogłoszony komediowy serial "Shrinking" również zostanie stworzony dzięki tej kooperacji. Opowie historię będącego w żałobie psychoterapeuty, który łamie wszystkie reguły swojego zawodu i zaczyna mówić swoim klientom dokładnie to, co o nich myśli. Nie bacząc na konsekwencje swoich praktyk, szybko doprowadza do ogromnych zmian w życiu pacjentów. Gwiazdami serialu są Harrison Ford i Jason Segel.

André Holland – skąd znamy aktora?André Holland to aktor o dużym doświadczeniu zarówno w kinie, jak i w telewizji. Oprócz oscarowego "Moonlight" na wielkim ekranie pojawił się w filmach "42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy", "Selma", "Pułapka czasu", "Wysokie loty" czy "Pomiędzy". W swoim serialowym portfolio posiada "The Knick", "American Horror Story: Roanoke" i "Castle Rock". U boku Joanny Kulig zagrał w "The Eddy", miniserialu reżyserowanym przez laureata Oscara Damiena Chazelle’a.

Zwiastun serialu "The Eddy"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones