Plany Marvela: Fantastyczna Czwórka! "I Am Groot"! Tim Roth!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Plany+Marvela%3A+Fantastyczna+Czw%C3%B3rka+%22I+Am+Groot%22+Tim+Roth-140556
Plany Marvela: Fantastyczna Czwórka! "I Am Groot"! Tim Roth!
Wczoraj odbyło się wirtualne spotkanie szefów Disneya z inwestorami. W czasie jego trwania ujawniono ambitne plany wytwórni na najbliższe lata. Zaczynamy ich przegląd od tego, co szykuje Marvel. O planach LucasFilm dowiecie się więcej TUTAJ. Pozostałe plany Disneya znajdziecie TUTAJ.

FANTASTYCZNA CZWÓRKAMamy pierwszy efekt przejęcia biblioteki 20th Century Fox przez Disneya. Kevin Feige zapowiedział realizację komiksowego widowiska "Fantastic Four". Film inspirowany będzie komiksami o "Fantastycznej Czwórce", do której prawa miał do tej pory właśnie 20th Century Fox.

Wiemy już nawet, kto zajmie się jego reżyserią. To Jon Watts, który do tej pory był z MCU związany jedynie pośrednio. Jest on bowiem reżyserem nowej trylogii o Spider-Manie, której gwiazdą jest Tom Holland.

THOR: LOVE AND THUNDERUjawniono, kogo zagra Christian Bale w widowisku "Thor: Love and Thunder". Otóż wcieli się w Gorra Bogobójcę - postać szukającą zemsty na bogach po tym, jak jeden z nich zabił jego rodzinę.

ANT-MAN 3Kevin Feige ujawnił oficjalny tytuł trzeciej części przygód Ant-Mana. Brzmi on: "Ant-Man is Ant-Man and The Wasp: Quantumania".

Potwierdzono powrót Michelle Pfeiffer. A także ogłoszono zmianę obsadową. Kathryn Newton ("Piękna i rzeźnik") zagra starszą wersję Cassie Lang. W poprzednich częściach grała ją Abby Ryder Fortson.

CAPTAIN MARVEL 2Iman Vellani (gwiazda serialu "Ms. Marvel") oraz Teyonah Parris (która gra Monikę Rambeau w serialu "WandaVision") dołączyły do obsady widowiska. W przypadku Rambeau jest to zmiana obsadowa. W pierwszej części młodszą wersję grała Akira Akbar.

SHE-HULKMark Ruffalo pojawi się w serialu. Wcieli się oczywiście w postać Hulka, którego gra w MCU od czasu "Avengers".

W serialu pojawi się również Tim Roth. Ponownie wcieli się w postać Abomination, którego zagrał w widowisku "Incredible Hulk". W tym filmie Bruce'a Bannera zagrał Edward Norton.

TRZY KOLEJNE SERIALE MARVELA NA DISNEY+Zapowiedziano kolejne seriale Marvela, które powstaną z myślą o platformie Disney+. Są to:

"Armor Wars" - gwiazdą projektu będzie Don Cheadle jako James Rhodes/War Machine. To on będzie musiał poradzić sobie z problemem, jakim stanie się przejęcie technologii Starka przez osobę, która nie powinna mieć do niej dostęp.

"Ironheart" - Dominique Thorne zagra Riri Williams, genialną wynalazczynię, która konstruuje najnowocześniejszą zbroję od czasu Iron Mana.

"Secret Invasion" - serial poświęcony Skrullom na Ziemi. W obsadzie znajdą się: Samuel L. Jackson jako Nick Fury i Ben Mendelsohn jako Talos.

CHADWICK BOSEMAN - T'CHALLAKevin Feige potwierdził, że Marvel nie ma w planach zatrudnienia nowej osoby do zagrania T'Challi, w którego wcielał się zmarły Chadwick Boseman.

DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESSJeszcze przed rozpoczęciem spotkania z inwestorami, dzięki portalowi Deadline, dowiedzieliśmy się, że Rachel McAdams powróci jako Christine Palmer.

WANDAVISION - NOWY ZWIASTUN
THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER - DATA PREMIERY I NOWY ZWIASTUNMarvel ujawnił, że serial zadebiutuje na platformie Disney+ 19 marca. Zaprezentował też nową zapowiedź.


LOKI - DATA PREMIERY I NOWA ZAPOWIEDŹMarvel ujawnił, że serial zadebiutuje na platformie Disney+ w maju. Zaprezentował też nową zapowiedź.


STRAŻNICY GALAKTYKI - SPIN-OFFYPowstanie specjalny świąteczny filmik poświęcony przygodom Strażników Galaktyki. Projekt wyreżyseruje według własnego scenariusza James Gunn. Jego premiera będzie miała miejsce na platformie Disney+.

Disney+ planuje również serię krótkometrażówek pod wspólnym tytułem "I Am Groot". Jego bohaterem będzie znany z kinowych widowisk Baby Groot. Marvel zapowiada też pojawienie się grupy nowych i niecodziennych postaci.