Cumberbatch wraca na małe ekrany? Ma zagrać dla Netfliksa

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Benedict+Cumberbatch+%28%22Doktor+Strange%22%29+negocjuje+wyst%C4%99p+w+serialu+platformy+Netflix+%22Eric%22-149035
Cumberbatch wraca na małe ekrany? Ma zagrać dla Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Chelsea Guglielmino
Benedict Cumberbatch ("Doktor Strange w multiwersum obłędu") negocjuje warunki kolejnej roli na małym ekranie. Dwukrotnie nominowany do Oscara aktor ma wystąpić w sześcioodcinkowym miniserialu "Eric". Projekt powstaje dla Netflksa.


"Eric" – historia słynnego lalkarzaAkcja serialu została osadzona w Nowym Jorku lat 80. Cumberbatch ma wcielić się w Vincenta Sullivana, lalkarza tworzącego jeden z najpopularniejszych programów dla dzieci w amerykańskiej telewizji. Jego kariera i życie osobiste załamują się, gdy znika jego najmłodszy syn Edgar. Bohater nie stroni od używek, zostaje bezdomnym. Jedynym towarzyszem jego upadku jest ponad dwumetrowa niebieska lalka Eric, która zabiera go na wyprawę w poszukiwaniu zaginionego dziecka.

Serial napisała Abi Morgan, scenarzystka m.in. filmów "Żelazna dama", "Wstyd", "Kobieta w ukryciu" i "Sufrażystka" oraz seriali "Czas prawdy", "Wojna i miłość", "River" i "Rozstania". Za kamerą stanie Lucy Forbes ("The End of the F***ing World", "Będzie bolało").

Benedict Cumberbatch na małym ekranieRolą przełomową w karierze aktora był detektyw Sherlock Holmes odgrywany przez cztery sezony w serialu "Sherlock". Występ przyniósł mu nagrodę Emmy, do której był nominowany także za powstały dla HBO miniserial "Patrick Melrose". To adaptacja na poły autobiograficznej powieści Edwarda St. Aubyna opowiadająca o mężczyźnie z arystokratycznego domu, który swoje słabości i traumy z dzieciństwa próbuje odgonić za pomocą używek.


W listopadzie 2021 roku ogłoszono, że Cumberbatch powróci do współpracy ze stacją przy okazji serialu "Londongrad". Scenariusz został napisany na podstawie bestsellerowej książki "Terminal Spy" autorstwa Alana Cowella. Brytyjski aktor ma wcielić się w Rosjanina Aleksandra Litwinienkę – byłego podpułkownika KGB i politycznego emigranta, który otwarcie krytykował politykę Władimira Putina i demaskował stojące za nią mechanizmy (dotyczące zwłaszcza konfliktu w Czeczenii). W trakcie śledztwa w sprawie śmierci dziennikarki Anny Politkowskiej został otruty na emigracji w Anglii izotopem polonu. Zmarł w 2006 roku w londyńskim szpitalu. Za kamerą ma stanąć Bryan Fogel, twórca dokumentu "Ikar".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones