Colin Farrell jako Pingwin we własnym serialu?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Colin+Farrell+jako+Pingwin+we+w%C5%82asnym+serialu-143859
Colin Farrell jako Pingwin we własnym serialu?
źródło: Getty Images
autor: Peter Byrne - PA Images
"Batman" Matta Reevesa jeszcze nie trafił do kin, a w przygotowaniu jest już drugi serialowy spin-off widowiska. Platforma HBO Max przygotowuje serial, którego bohaterem miałby być Pingwin. W filmie Reevesa w postać ikonicznego czarnego charakteru wciela się Colin Farrell.
 
Projekt znajduje się na razie na bardzo wczesnym, koncepcyjnym etapie. Farrell otrzymał podobno propozycję zagrania w serialu, ale na razie nie podpisano żadnej umowy.

Serial porównywany jest do "Człowieka z blizną" i miałby opowiedzieć o tym, jak Pingwin zdobył władzę w półświatku Gotham. Scenarzystką projektu będzie prawdopodobnie Lauren LeFranc ("Chuck", "Agenci T.A.R.C.Z.Y.", "Hemlock Grove"). Rolę producentów pełnić mają Matt Reeves i Dylan Clark, który pracuje również przy "Batmanie".

Pingwin, znany też jako Oswald Cobblepot, to jeden z najbardziej ikonicznych przeciwników Człowieka-Nietoperza. Dotychczas w tę postać wcielali się m.in. Burgess Meredith, Danny DeVito i Robin Lord Taylor.

"Batman" ma trafić do kin w marcu 2022 roku. W obsadzie filmu znaleźli się - oprócz Farrella - m.in. Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright i Andy Serkis.

Serial o Pingwinie byłby drugim spin-offem nowego "Batmana", ponieważ w przygotowaniu jest już niezatytułowana na razie seria, która opowie o Gotham z punktu widzenia pracujących w mieście policjantów. Showrunnerem projektu jest Joe Barton.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones