Czy "Terminator 2: Dzień sądu" jest równie dobry co "Terminator"?

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+%22Terminator+2%3A+Dzie%C5%84+s%C4%85du%22+jest+r%C3%B3wnie+dobry+co+%22Terminator%22-145095
Czy "Terminator 2: Dzień sądu" jest równie dobry co "Terminator"?
źródło: Materiały prasowe
W najnowszym odcinku programu "Na skróty" przypominamy widowisko "Terminator 2: Dzień sądu". James Cameron nakręcił nie tylko jeden z najlepszych sequeli wszech czasów, ale też przygotował jedne z najlepiej starzejących się efektów specjalnych w historii kina. Co sprawia, że hit, w którym zagrali Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong i Robert Patrick, wciąż ogląda się rewelacyjnie? Na pytanie odpowiada Jakub Popielecki.


"Terminator 2: Dzień sądu" - o czym opowiada hit Jamesa Camerona?


Terminator T-800, cyborg z przyszłości wraca, tym razem, by ochronić przed śmiertelnym niebezpieczeństwem Sarę Connor i jej 10-letniego syna Johna. Chłopak jest przyszłym przywódcą ruchu oporu ludzkości w wojnie przeciw maszynom. T-800 i Sarah mają przeciwko sobie niezniszczalnego przeciwnika - wysłanego również z przyszłości, okrutnego i precyzyjnego w działaniu T-1000.

W filmie wystąpili Arnold Schwarzenegger (Terminator T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor) i Robert Patrick (Terminator T-1000). Scenariusz napisali James Cameron i William Wisher, a za kamerą stanął sam Cameron.

Film trafił do kin w 1991 roku. W 1992 zdobył cztery Oscary (za najlepszą charakteryzację, efekty specjalne, dźwięk i montaż dźwięku).

"Na skróty" - przypominamy klasykę


"Na skróty" to cykl materiałów wideo, w którym dziennikarze Filmwebu przypominają swoje ulubione filmy należące już do klasyki kina. To tytuły, do których warto wrócić, bądź które warto poznać. Tematem poprzedniego odcinka był film "Dopaść Cartera". Zobaczcie go tutaj:W ostatnich tygodniach przypominaliśmy też takie tytuły jak m.in. "Wykidajło", "Piękna praca" i "Orlando".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones