Klapa w kinach, hit na Disney+. Mocny start animacji "Życzenie"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+ujawnia+ogl%C4%85dalno%C5%9B%C4%87+animacji+%22%C5%BByczenie%22+na+platformie+Disney%2B-154962
Klapa w kinach, hit na Disney+. Mocny start animacji "Życzenie"
Disney ujawnił dane dotyczące debiutu filmu "Życzenie" na platformie Disney+. W kinach animacja się nie sprzedała. Jak jest w streamingu?

Jaka jest oglądalność animacji "Życzenie"?"Życzenie" to 200-milionowa animacja Disneya, która zadebiutowała w kinach w listopadzie, w sam raz na Dzień Dziękczynienia. Niestety w Ameryce obraz został w większości zignorowany i zarobił tam tylko 64 miliony dolarów. Nieco lepiej poradził sobie na świecie, dzięki czemu łączne wpływy wyniosły 240 milionów dolarów.

Na Disney+ "Życzenie" okazało się hitem. Jak podaje Disney, w ciągu pierwszych pięciu dniu oglądalność animacji ustępowała tylko dwóm tytułom: "Nasze magiczne Encanto" i "Kraina lodu II".

Globalny wynik oglądalności "Życzenia" po pierwszych pięciu dniach na platformie Disney+ to 13,2 mln. Disney definiuje oglądalność jako łączny czas oglądania tytułu przez użytkowników platformy podzielony przez całkowity czas trwania danego tytułu.


"Życzenie" to animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios, która zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas. Jego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

Gwiazdami produkcji byli: Ariana DeBose i Chris Pine.

Zwiastun filmu "Życzenie"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones