Ed Skrein zamiast Frienda w obsadzie "Rebel Moon" Zacka Snydera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ed+Skrein+zamiast+Frienda+w+obsadzie+%22Rebel+Moon%22+Zacka+Snydera-146482
Ed Skrein zamiast Frienda w obsadzie "Rebel Moon" Zacka Snydera
źródło: Getty Images
autor: Jeff Spicer
To nie koniec obsadowych zmian w powstającym dla Netfliksa najnowszym filmie Zacka Snydera "Rebel Moon". Role w projekcie otrzymali właśnie Cleopatra Coleman ("Dopesick"), Fra Fee ("Hawkeye") i Rhian Rees ("Halloween"). Z powodu innych zobowiązań z udziału w widowisku sci-fi zrezygnował Rupert Friend. Jego miejsce zajmie Ed Skrein ("Deadpool").

"Rebel Moon": o czym opowie film?Akcja "Rebel Moon" rozgrywa się na obrzeżach wszechświata. Spokojna dotąd kolonia staje się obiektem ataków ze strony armii tyrana Balisariusa. Zdesperowani mieszkańcy wysyłają młodą kobietę o tajemniczej przeszłości na sąsiadujące planety w poszukiwaniu dzielnych wojowników, którzy stanęliby w obronie atakowanej kolonii.

Obecnie niewiele wiadomo o postaciach, w które wcielą się aktorzy dopiero zaangażowani do projektu. Ujawniono natomiast, że Skreinowi przypadła rola głównego antagonisty filmu. W obsadzie "Rebel Moon" znaleźli się wcześniej: Sofia Boutella, Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Cary Elwes, Corey Stoll, Michiel Huisman oraz Stuart Martin.


"Rebel Moon", czyli odrzucony pomysł na "Gwiezdne Wojny"W 2012 roku, kiedy LucasFilm zastanawiało się, jak wskrzesić "Gwiezdne wojny", Snyder zaproponował studiu realizację widowiska przypominającego "Siedmiu samurajów" Kurosawy, tyle że z dzielnymi Jedi w centrum opowieści. Wytwórnia ostatecznie odrzuciła pomysł, decydując się na "Przebudzenie Mocy". Snyder najwyraźniej nie zapomniał o swoim koncepcie i po sporych zmianach w fabule postanowił wykorzystać go dla Netfliksa.

Za fabułę "Rebel Moon" odpowiadają te same osoby, z którymi Snyder współpracował przy swoim poprzednim netfliksowym przedsięwzięciu, "Armii umarłych": Shay Hatten i Kurt Johnstad. Snyder liczy, że film da początek nowemu ekranowemu uniwersum.


Ed Skrein – ostatnie roleSkrein to aktor znany z występów w serialu "Gra o tron" czy filmach "Deadpool", "Modelka" czy "Alita: Battle Angel". Na wielkim ekranie mogli zobaczyć go widzowie widowisk "Midway", "Czarownica 2", "Transporter: Nowa moc" czy dystrybuowanego przez Netflix thrillera sci-fi "Tau".

Ostatnio aktor wystąpił w "Poza systemem", ekranizacji debiutanckiej powieści Sergio De La Pavy. Jest to historia Casiego, obrońcy z urzędu pracującego w Nowym Jorku. Do tej pory odnosił same sukcesy. Kiedy po raz pierwszy przegrywa, przechodzi kryzys egzystencjalny, kwestionując sens swojej pracy i amerykański wymiar sprawiedliwości. Obok Skreina wystąpili: John Boyega, Bill Skarsgård, Olivia Cooke czy Tim Blake Nelson.

Zwiastun filmu "Poza systemem"