Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Film+o+Silver+Sable+i+Black+Cat+ma+ju%C5%BC+scenarzystki-127023

Film o Silver Sable i Black Cat ma już scenarzystki

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Sony Pictures wybrało dwie scenarzystki do przygotowania ostatecznej wersji scenariusza komiksowego widowiska "Silver & Black". Są to: Lindsey Beer i Geneva Robertson-Dworet.

Temp1.jpg


Obie panie szybko wyrastają na specjalistki od fabuł blockbusterów. Beer napisała tekst do "Chaos Walking" i znajdowała się w grupach scenarzystów pracujących nad "Star Trekiem" Quentina Tarantino, "Godzillą vs. Kong" oraz spin-offami "Transformers".

Z kolei Robertson-Dworet odpowiada za fabułę "Tomb Raidera" z Alicią Vikander oraz komiksowego widowiska "Captain Marvel".

Pierwszą wersję tekstu "Silver & Black" przygotowali Christopher Yost i Lisa Joy. Całość wyreżyseruje Gina Prince-Bythewood.

Black Cat, czyli Felicia Hardy, to bohaterka stworzona przez Marva Wolfmana i Keitha Pollarda, która pojawiła się w komiksach w 1979 roku. Córka słynnego włamywacza po traumatycznych wydarzeniach na studiach postanowiła pójść w ślady ojca. Przez pewien czas była związana emocjonalnie ze Spider-Manem.

Silver Sable do tej pory nie pojawiała się w aktorskich filmach o Człowieku Pająku. Postać stworzyli Tom DeFalco i Ron Frenz. Jej komiksowy debiut przypadł na rok 1985. Jest najemniczką specjalizującą się w polowaniu na zbrodniarzy wojennych. Świetnie sprawdza się zarówno w walce wręcz, jak i przy użyciu wszelkiego rodzaju broni.

Obraz ma wejść do kin w lutym przyszłego roku.

zobacz też: