Gwiazdy "Zmierzchu" i "Control" w adaptacji kultowej książki

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdy+%22Zmierzchu%22+i+%22Control%22+w+adaptacji+kultowej+ksi%C4%85%C5%BCki-60367
Kristen Stewart ("Saga "Zmierzch"") i Sam Riley ("Control") dołączyli do obsady filmu "On the Road". Obraz jest adaptacją kultowej książki Jacka Kerouaca wydanej w Polsce pod tytułem "W drodze".


"W drodze", po raz pierwszy opublikowana w roku 1957 opowiada o podróży jaką odbyli Neal Cassady, William S. Burroughs, Allen Ginsberg i sam Kerouac. Bohaterowie jadą przed siebie uciekając od stylu życia narzuconego przez zmaterializowane klasy średnie. Ich drogę znaczą jazz, narkotyki, alkohol, mistycyzm i szalone poszukiwanie miłości. Narratorem powieści jest alter ego Kerouaca - Sal Paradise. Bohater postanawia samochodem zwiedzić całą Amerykę. Film opowie historię wzlotów, upadków i problemów autostopowicza, który spotyka innych podróżnych szukających wolności.

Riley wcieli się w postać Sala. Stewart zagra żonę Deana Moriarty'ego (alter ego Cassady'ego). W roli Deana już wcześniej obsadzony został Garrett Hedlund ("Tron: Dziedzictwo").

Całość reżyseruje Walter Salles ("Dzienniki motocyklowe"). Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu. Budżet produkcji to 25 milionów dolarów.
Udostępnij: