Jim Carrey przeciw przemocy w "Kick-Ass 2"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jim+Carrey+przeciw+przemocy+w+%22Kick-Ass+2%22-96797
Jim Carrey ma wyrzuty sumienia. Co je spowodowało? Udział w filmie "Kick-Ass 2" i refleksja nad tragedią w szkole podstawowej w Sandy Hook, do której doszło w grudniu ubiegłego roku.

Carrey wykorzystał Twittera, by odciąć się od filmu. Stwierdził, że zagrał Pułkownika Stars and Stripes na miesiąc przed tragedią w Sandy Hook. Jednak teraz nie jest w stanie popierać filmu z taką ilością przemocy. Potem dodał przeprosiny dla twórców i aktorów związanych z filmem. Stwierdził, że nie wstydzi się roli w "Kick-Ass 2", ale w świetle tragicznych wydarzeń jego stosunek do filmowej przemocy się zmienił i dlatego nie może wspierać "Kick-Ass 2".

Na reakcję Marka Millara, autora komiksu, na bazie którego film powstał, nie trzeba było długo czekać. Stwierdził on, że nie rozumie reakcji Carreya, ponieważ w filmie nie ma nic, czego nie zawierałby scenariusz, a zatem aktor doskonale wiedział, na co się pisze. Jego zdaniem "Kick-Ass 2" musi mieć wiele trupów, bo tego wymagają reguły związane z opowiadaniem historii. Dodał, że podobnie jak filmy Tarantino, Peckinpaha, Scorsese, Eastwooda, Stone'a i Parka, także i "Kick-Ass 2" rezygnuje z niezliczonej liczby bezkrwawych trupów, jakie oferują typowe letnie blockbustery, a zamiast tego koncentruje się na pokazaniu konsekwencji przemocy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones