Kevin Feige wyróżniony przez Gildię Producentów

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Feige+wyr%C3%B3%C5%BCniony+przez+Gildi%C4%99+Producent%C3%B3w-129717
Kevin Feige, dyrektor Marvel Studios, zostanie uhonorowany przyznawanym przez Amerykańską Gildię producentów wyróżnieniem im. Davida O. Selznicka.

GettyImages-983982518.jpg Getty Images © Jesse Grant

Feige przewodzi studiu od 2007 roku i pracował jako producent przy każdym z jego dotychczasowych 20 filmów. Kevin Feige postawił sobie jeden z najbardziej ambitnych celów w historii kinematografii, a potem zrealizował go z nawiązką, czytamy w oświadczeniu przewodniczących Gildii, Gail Berman i Lucy Fisher. To, co udało się Kevinowi osiągnąć z Marvel Studios, jest jednym z wielkich sukcesów naszej generacji.

Wśród poprzednich laureatów ngrody są m.in. Billy Wilder, Clint Eastwood, Jerry Bruckheimer, Brian Grazer, Laura Ziskin, Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Scott Rudin i Steven Spielberg.

Wręczenie nagrody przyznanej w uznaniu zawodowych osiągnięć Feigego odbędzie się 19 stycznia w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles. Czy to dla Marvela początek obfitego sezonu nagrodowego? Jak wiadomo, studio celuje w oscarową nominację dla "Czarnej Pantery" w kategorii "najlepszy film".
Udostępnij: