Kevin Spacey stracił "Wszystkie pieniądze świata"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Spacey+straci%C5%82+%22Wszystkie+pieni%C4%85dze+%C5%9Bwiata%22-125711
Zaledwie półtora miesiąca przed premierą Ridley Scott oraz wytwórnia Sony podjęli decyzję o usunięciu Kevina Spaceya z filmu "Wszystkie pieniądze świata".


Sceny z udziałem aktora mają zostać nakręcone od nowa. Spaceya zastąpi w nich Christopher Plummer ("Debiutanci", "Dziewczyna z tatuażem").

Decydując się na recasting, twórcy nie kierowali się raczej artystycznymi pobudkami. Przypomnijmy: od kilkunastu dni kolejne osoby oskarżają Spaceya o molestowanie seksualne. Z tego powodu serwis streamingowy Netflix podjął decyzję o zwolnieniu dwukrotnego laureata Oscara ze swojej flagowej produkcji "House of Cards".

We "Wszystkich pieniądzach świata" Spacey zagrał miliardera Jean Paula Getty'ego. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Gettyego, specjalizującym się w sprawach "nie do rozwiązania".

Polską premierę filmu zaplanowano na 5 stycznia.