Leonardo DiCaprio będzie produkował filmy ze studiem Sony

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Leonardo+DiCaprio+b%C4%99dzie+produkowa%C5%82+filmy+ze+studiem+Sony-138901
Leonardo DiCaprio będzie produkował filmy ze studiem Sony
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Firma produkcyjna Leonardo DiCaprio, Appian Way Productions, podpisała umowę z wytwórnią Sony Pictures. Jej przedmiotem będą przygotowywane przez studio pełnometrażowe projekty. Kontrakt ma obowiązywać przez kilka najbliższych lat.

Wytwórnia Sony potwierdziła, że w przygotowaniu są już dwa projekty powstające we współpracy z Appian Way.

Poznałem niezwykle utalentowanego Leonardo DiCaprio ponad 24 lata temu podczas pracy nad "Romeo i Julią". Potem wypłynęliśmy wspólnie w rejs Titanikiem i mój szacunek dla niego tylko wzrósł, powiedział Tom Rothman, prezes Sony Pictures. Mamy poczucie, że dobiliśmy targu stulecia. Leo jest dla kina tym czym Michael Jordan i Tom Brady dla koszykówki i futbolu.

To drugi duży sukces firmy DiCaprio kierowanej we współpracy z Jennifer Davisson. Studio Appian Way Productions niedawno doszło do podobnego porozumienia z Apple. Przedmiotem tamtej umowy są jednak projekty telewizyjne.

DiCaprio współpracował ostatnio z Sony przy okazji "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino. Jego firma Appian Way wyprodukowała m.in. takie filmy jak "Zjawa", "Wilk z Wall Street" i "Aviator".