McAvoy, Wilson i Miranda w obsadzie "Mrocznych materii"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/McAvoy%2C+Wilson+i+Miranda+w+obsadzie+%22Mrocznych+materii%22-129185
James McAvoy ("Split"), Ruth Wilson ("The Affair") oraz Lin-Manuel Miranda ("Mary Poppins powraca") dołączyli do obsady serialu BBC "His Dark Materials".

GettyImages-652623082.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


"His Dark Materials" będzie ośmioodcinkową ekranizacją słynnego cyklu Philipa Pullmana "Mroczne materie". Składają się na niego trzy książki: "Zorza północna", "Magiczny nóż" i "Bursztynowa luneta". Opowiadają one o Lyrze, wychowanej w środowisku akademickim Oksfordu dziewczynie, która postanawia zrozumieć istotę tajemniczej materii o nazwie Pył. Tom pierwszy doczekał się kinowej wersji pod tytułem "Złoty kompas", ale film nie spotkał się z przychylnością fanów.

Główną rolę zagra Dafne Keen, którą oczywiście wszyscy kojarzą z roli w komiksowym widowisku "Logan: Wolverine". McAvoy będzie jej wujem Asrielem, Wilson zagra przerażającą panią Coulter, z kolei Miranda - awanturnika i poszukiwacza przygód Lee Scoresby'ego.

Za kamerą serialu stanie Tom Hooper, reżyser "Dziewczyny z portretu" i "Les Misérables: Nędzników". Scenariusz serialu przygotował Jack Thorne ("Cudowny chłopak").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones