Michael Bay o "Transformers": nakręciłem ich za dużo

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Bay+o+%22Transformers%22%3A+nakr%C4%99ci%C5%82em+ich+za+du%C5%BCo-146026
Michael Bay o "Transformers": nakręciłem ich za dużo
Michael Bay spotyka się aktualnie z przedstawicielami mediów, aby promować swój nowy film, dreszczowiec "Ambulans". W wywiadzie dla serwisu Unilad UK reżyser przyznał, że spędził zbyt wiele czasu, kręcąc widowiska z serii "Transformers".

Jak "Transformers" zabrały Michaelowi Bayowi dekadę życia?Nakręciłem ich za dużo – powiedział Bay - Steven Spielberg (producent wykonawczy serii – przyp. red.) powiedział mi: zatrzymaj się na trzeciej części. Obiecałem, że tak zrobię. Studio błagało mnie jednak, żebym nakręcił czwarty film. On także zarobił miliard dolarów. Wtedy powiedziałem sobie, że w tym momencie się zatrzymam. Oni jednak znowu mnie błagali. Powinienem był się wtedy zatrzymać. Realizacja tych filmów sprawiała mi jednak dużo frajdy.    

Bay związany był z serią "Transformers" przez dekadę – od 2007 do do 2017 roku. W tym czasie nakręcił pięć filmów, które zarobiły na całym świecie blisko cztery i pół miliarda dolarów. O ile pierwszy z nich zebrał przyzwoite recenzje, wszystkie kolejne znalazły się pod zmasowanym ostrzałem ze strony krytyków. Po tym, jak "Transformers: Ostatni Rycerz" sprzedały się poniżej oczekiwań, reżyser pożegnał się z cyklem. W 2018 roku na ekrany trafił prequel serii pt. "Bumblebee", za którego realizację odpowiadał Travis Knight. Aktualnie w przygotowaniu są dwie kolejne produkcje sygnowane logiem "Transformers". Ich premiery zaplanowano na 2023 i 2024 rok.

Inspirowane marką zabawek Hasbro "Transformers" są w tej chwili najcenniejszą serią w portfolio wytwórni Paramount. Tytułowi bohaterowie to pochodzące z planety Cybertron roboty bojowe. W zależności od generacji potrafią się one zamieniać się w pojazdy bądź zwierzęta. Transformery dzielą się na dobre Autoboty i złe Decepticony. Na czele pierwszych stoi szlachetny Optimus Prime. Przywódcą drugich jest podstępny i okrutny Megatron. Obie grupy toczą ze sobą odwieczny bój.  

Specjalizujący się w wysokobudżetowych widowiskach Michael Bay należy do najbardziej kasowych hollywoodzkich reżyserów. Prócz serii "Transformers" w jego filmografii znajdziemy takie słynne tytuły jak: "Bad Boys" (1995), "Twierdza" (1996), "Armageddon" (1998) i "Pearl Harbour" (2001).

Dwa oblicza: wybieramy najgorsze i najlepsze filmy Michaela Baya
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones