Michael Shannon: filmy o multiwersum to zabawa figurkami, a "Flash" nie był aktorskim wyzwaniem

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Shannon%3A+%22Flash%22+i+filmy+o+multiwersum+nie+satysfakcjonuj%C4%85+aktorsko-151138
Michael Shannon: filmy o multiwersum to zabawa figurkami, a "Flash" nie był aktorskim wyzwaniem
źródło: Materiały prasowe
W nadchodzącym widowisku "Flash" Michael Shannon wystąpi raz jeszcze jako generał Zod. Aktor po raz pierwszy wcielił się w tę postać w widowisku "Człowiek ze Stali" w reżyserii Zacka Snydera. Tym razem rola nie wydała mu się jednak równie atrakcyjna. Dlaczego występ we "Flashu" nie dorósł do standardów aktora?

"Flash" nie usatysfakcjonował aktorsko Michaela ShannonaGettyImages-1443484706.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin


Nie będę kłamał. Nie było to zbyt satysfakcjonujące dla mnie jako aktora. Te filmy o multiwersach przypominają zabawę figurkami. "To ta postać, a to ta postać. A teraz walczą!". To nie jest okazja do zgłębienia postaci, jaką był w moim mniemaniu "Człowiek ze Stali", powiedział Shannon.

Shannon dodał, że sedno "Flasha" to Ezra Miller, a Zod pojawia się w filmie tylko po to, by postawić wyzwanie przed gwiazdą filmu.

Jakiś czas temu Shannon przyznał, że zdziwił się, kiedy zaproponowano mu powrót do roli Zoda, bo jego bohater zginął w finale "Człowieka ze Stali". Aktor miał też mieszane uczucia związane z powtórzeniem występu, bo czuł się lojalny wobec Zacka Snydera.

Miałem wątpliwości, bo nie podobało mi się, co stało się z Zackiem Snyderem. Porozmawiałem o tym z Andym Muschiettim (reżyserem "Flasha"). Powiedziałem mu, "Andy, słuchaj, potrzebuję błogosławieństwa Zacka, bo bez tego sprawa nie wydaje mi się w porządku". Trzeba oddać Zackowi, że był bardzo wyrozumiały. Dał mi błogosławieństwo, więc zagrałem w filmie
, wyjaśnił aktor.

"Flash" - zwiastun filmu DC
Co wiemy o filmie "The Flash"?"The Flash" trafi do kin 16 czerwca. Stojący za kamerą Andy Muschietti znany jest najlepiej jako reżyser obu części kasowego horroru "To". Scenariusz, który napisała Christina Hodson ("Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)"), ma inspirować się komiksami z serii "Flashpoint". Przedstawiona na ich łamach opowieść znacznie wpłynęła na dotychczasowy kształt uniwersum, co również ma powielić powstający film.  

Na drugim planie zobaczymy m.in. Michaela Keatona i Bena Afflecka, którzy powrócą do roli Batmana. Ron Livingston i Maribel Verdú wcielą się w rodziców Allena, Kiersey Clemons wystąpi jako Iris West, a Michael Shannon jeszcze raz pojawi się w roli Generała Zoda. Postać Flasha ostatni raz widzieliśmy w "Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera".
    

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones