Michael Shannon i Jessica Chastain to filmowi "George i Tammy"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Shannon+i+Jessica+Chaistain+gwiazdami+filmu+%E2%80%9EGeorge+i+Tammy%E2%80%9D-144798
Michael Shannon i Jessica Chastain to filmowi "George i Tammy"
źródło: Getty Images
autor: Mark Von Holden
W najbliższą środę ruszają zdjęcia do serialu "George i Tammy" opowiadającego o historii małżeństwa muzyków country George’a Jonesa i Tammy Wynette. W bohaterów wcielą się Jessica Chastain ("Wróg numer jeden", "Interstellar") i Michael Shannon ("Zakazane Imperium", "Kształt wody").


GettyImages-84880273.jpg Getty Images © David Redfern


Wszystkie 6 odcinków serialu wyreżyseruje John Hillcoat ("Droga"), premiera serialu odbędzie się na platformie Spectrum Originals, a następnie produkcja zostanie udostępniona na Paramount +. Scenariusz serialu, za który odpowiadają Abe Sylwia i Bryan Goluboff, został oparty na książce "The Three of Us: Growing Up with Tammy and George" napisanej przez córkę pary Georgette Jones. Na ten moment nie znamy jeszcze daty premiery.

Kim są bohaterowie serialu "George i Tammy"

 

George Jones i Tammy Wynette byli autorami, a także wykonawcami utworów muzycznych gatunku muzyki country, którzy na początku lat 70. ubiegłego wieku odnosili wielkie sukcesy na trasach koncertowych. Nazywani byli "Panem i Panią Country". Byli małżeństwem od 1969 roku, lecz w życiu prywatnym nie układało im się tak dobrze jak na scenie. Problemy alkoholowe George’a i ciągłe kłótnie sprawiły, że małżeństwo muzyków rozpadło się po 6 latach. Jednakże para śpiewała dalej i pozostała w przyjaznych kontaktach do końca. Tammy zmarła w 1998 roku z przyczyn naturalnych, a George – w 2013 roku.

Michael Shannon i Jessica Chastain - najważniejsze role

 

Shannona w ostatnim czasie możemy oglądać w serialu "Dziewięcioro nieznajomych", w którym wcielił się w postać Napoleona. Debiutował w 1993 rolą Freda w "Dniu Świstaka" z Billem Murrayem.  Większą rozpoznawalność zdobył dzięki roli Johna Givingsa w "Drodzę do szczęścia" Sama Mendesa, za która zdobył nagrodę Saturna oraz nominacje do Oscara. Pojawił się również w nagrodzonym Oscarem "Kształcie wody" Guillermo Del Toro. Zagrał też Generała Zoda, przeciwnika Supermana w "Człowieku ze stali". 

Jessica Chastain była dwukrotnie dominowana do Oscara za rolę w filmach "Służące" i "Wróg numer jeden". Pojawiła się również w filmach "Gangster" wspomnianego Hillcoata czy "Interstellar" Christophera Nolana. Najnowszą produkcją z jej udziałem jest remake bergmanowskiej klasyki, serial HBO "Sceny z życia małżeńskiego". Jej zwiastun znajdziecie poniżej: