Natalie Portman i Julianne Moore po raz pierwszy razem na ekranie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Natalie+Portman+i+Julianne+Moore+po+raz+pierwszy+razem+na+ekranie-142754
Natalie Portman i Julianne Moore po raz pierwszy razem na ekranie
Zdobywczynie Oscara Natalie Portman i Julianne Moore zagrają główne role w komediodramacie "May December". Za kamerą stanie twórca "Carol" i "Mrocznych wód", Todd Haynes.

Bohaterami filmu są Gracie Atherton-Yu (Moore) oraz jej młodszy o 23 lata mąż Joe, których romans dwie dekady temu wywołał skandal obyczajowy i znalazł się na okładkach tabloidów w całym kraju. Już wkrótce historia małżonków zostanie przeniesiona na ekran, a Gracie zagra hollywoodzka gwiazda Elizabeth Berry (Portman). Aktorka postanawia odwiedzić państwa Yu, aby poznać lepiej swoją bohaterkę. Pojawienie się Elizabeth zaczyna odbijać się na relacjach rodzinnych. 

Scenariusz filmu napisał Samy Burch. Jednym z producentów "May December" będzie Will Ferrell. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku.

"May December" będzie szóstym wspólnym filmem Moore i Haynesa. Artyści współpracują ze sobą od czasów "Daleko od nieba" z 2002 roku.

Portman zakończyła niedawno zdjęcia do widowiska Marvela "Thor: Love and Thunder". Moore zobaczymy jesienią w filmie "Dear Evan Hansen".  
Udostępnij: