Nie żyje Willie Garson. Przyjaciel Carrie Bradshaw miał 57 lat

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Willie+Garson.+Przyjaciel+Carrie+Bradshaw+mia%C5%82+57+lat-143946
Nie żyje Willie Garson. Przyjaciel Carrie Bradshaw miał 57 lat
źródło: Getty Images
autor: John Sciulli
Nie żyje Willie Garson. Aktor, znany z występów w licznych produkcjach telewizyjnych ("Seks w wielkim mieście", "Białe kołnierzyki") i filmowych ("Dzień świstaka", "Twierdza"), miał 57 lat. Informację o jego śmierci potwierdził John Carrabino, jego długoletni manager.

Willie Garson urodził się 20 lutego 1964 roku. W latach 80. i 90. pojawiał się w niewielkich, acz zauważalnych rolach w takich serialach jak "Zagubiony w czasie", "Nash Bridges", "Gwiezdne wrota", "Ally McBeal", "Ich pięcioro" czy "Przyjaciele". W 1996 roku dołączył do obsady "Nowojorskich gliniarzy". Występował w serialu do 1999 roku.

Przełomem w karierze Garsona była rola u boku Sarah Jessiki Parker w "Seksie w wielkim mieście". Jako Stanford Blatch, najlepszy przyjaciel Carrie Bradshaw, pojawił się również w filmowych wersjach przygód wyzwolonych nowojorczanek. Nie mogło zabraknąć go także w powstającej dla HBO Max kontynuacji "Seksu...", czyli "And Just Like That…". 

Kolejnym sukcesem na koncie Garsona była rola w serialu "Białe kołnierzyki", w którym występował w latach 2009–2014.

Willie Garson chętnie występował też w epizodycznych rolach w produkcjach kinowych. Znamy go z takich filmów jak "Dzień świstaka", "Twierdza", "Być jak John Malkovich", "Afera poniżej zera" czy "Król polki". Jego ostatnią rolą na wielkim ekranie był występ w komediodramacie "Before I Go" w reżyserii Erika Schaeffera.