Odświeżcie filmy, które widzowie kochają, a krytycy niekoniecznie

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Od%C5%9Bwie%C5%BCcie+filmy%2C+kt%C3%B3re+widzowie+kochaj%C4%85%2C+a+krytycy+niekoniecznie-137334
Nie od dziś wiadomo, że opinie widzów i krytyków często się ze sobą rozmijają. W dzisiejszym zestawieniu proponujemy Wam pięć tytułów, które publika pokochała, recenzenci kręcili na nie nosami.

A jeśli potrzebujecie więcej inspiracji, co obejrzeć podczas zamknięcia w domu, to zajrzyjcie na listę animacji dla dorosłych lub zestaw filmów, których fanem jest Quentin Tarantino.


***

"Ukryte piękno" (Chili)Nad tą historią rozpływali się praktycznie wszyscy widzowie. Pogrążony w egzystencjalnym mroku główny bohater i to, w jaki sposób inni próbowali mu odnaleźć sens życia, wzruszało masy do łez. Nieporuszeni pozostali jedynie krytycy, którym nie podobał się ciosany twardą ręką scenariusz i brak pomysłu na poprowadzenie postaci przez reżysera.

Ocena użytkowników Filmwebu: 7,3      
Ocena krytyków: 3,5


***

"Prawo zemsty" (vod.pl)Typowy thriller o bohaterze szukającym zemsty na tych, którzy odpowiadają za śmierć jego najbliższych. W rolach głównych Gerard Butler i Jamie Foxx. Fani gatunku byli usatysfakcjonowani. "Prawo zemsty" sprawnie odhaczało wszystkie elementy, które powinien mieć szanujący się przedstawiciel gatunku. To zaś sprawiło, że przymykano oko na dziury w scenariuszu. Recenzenci byli wobec filmu dużo bardziej krytyczni i kręcili nosem na liczne fabularne skróty myślowe.

Ocena użytkowników Filmwebu: 7,9      
Ocena krytyków: 5,0


***

"Minionki" (Chili)Kiedy do kin weszła pierwsza część animowanego cyklu "Jak ukraść Księżyc", postaciami, które najbardziej spodobały się widzom, były urocze żółciutkie istotki pomagające wcielić w życie demoniczne plany sympatycznego złoczyńcy Gru. Po sukcesie kasowym jedynki, spin-off był kwestią czasu. I choć w recenzjach pojawiały się sugestie, że film jest ordynarnym skokiem na kasę, to widzom to wcale nie przeszkadzało. Szalone przygody Minionków były dokładnie tym, czego oczekiwali i na co chętnie wydawali swoje ciężko zarobione pieniądze.


Ocena użytkowników Filmwebu: 6,8
Ocena krytyków: 4,0


***

"Venom" (HBO)Obecność tego filmu na liście może dziwić. W końcu w sieci znajdziecie sporo krytycznych uwag fanów komiksów. Jak się jednak okazuje, jest to mniejszość, tyle że całkiem głośna. Większość widzów z przyjemnością patrzyła na Toma Hardy'ego prowadzącego schizofreniczną walkę z próbującym zawładnąć nim potężnym symbiontem.


Ocena użytkowników Filmwebu: 6,9
Ocena krytyków: 4,3


***

"Efekt motyla" (Netflix)W 2004 roku "Efekt motyla" był tym dla kina, czym w świecie literatury książki Paulo Coelho. Bywały takie miejsca, gdzie nie można się było przyznawać, że film się nie podobał, tak silna była do niego miłość fanów. Za dogmat uznawano to, że "Efekt motyla" jest kinem wielkim, mądrym, ważnym. Dla całego pokolenia stało się jednym z najważniejszych życiowych doświadczeń. 

Ocena użytkowników Filmwebu: 7,8
Ocena krytyków: 5,5