Oto jurorzy Konkursu Głównego Off Plus Camera

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Oto+jurorzy+Konkursu+G%C5%82%C3%B3wnego+Off+Plus+Camera-104100
Reżyser filmu "Cztery wesela i pogrzeb", ikona kina niezależnego, reżyserka castingów Woody’ego Allena i Elisabeth  z "Czarownic z Salem" – zasiądą w jury Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi". Profesor Jerzy Stuhr (jako przewodniczący), Mike Newell, Parker Posey,  Juliet Taylor i Joan Allen zdecydują, do kogo trafi 100 000 USD. Krakowska Nagroda Filmowa jest jedną z najwyższych na świecie.Mike Newell to uznany reżyser takich filmów jak "Cztery wesela i pogrzeb", "Donnie Brasco" czy "Harry Potter i Czara Ognia". W tej chwili pracuje nad przeniesieniem na ekran powieści "Czas Tryfidów" Johna Wyndhama. 

Parker Posey uznawana jest za ikonę kina niezależnego; jest jedną z ulubionych aktorek Hala Hartleya. Szersza publiczność kojarzy Posey z ról w "Masz wiadomość" u boku Meg Ryan i Toma Hanksa i  horroru "Krzyk 3"

Juliet Taylor od lat pracuje z Woodym Allenem. Moje filmy wyróżniają przede wszystkim wspaniałe kreacje aktorów i aktorek, o których wcześniej nigdy nie słyszałem. Taylor nie tylko mi ich przedstawiła, ale niejednokrotnie przekonała mnie do ich zaangażowania, choć do końca nie chciałem się na to zgodzić, napisał reżyser w liście otwartym na łamach "The Hollywood Reporter", domagając się, aby reżyserzy castingów doczekali się własnej kategorii oscarowej. Juliet Taylor odkryła m.in. Meryl Streep.

Joan Allen to obsypana nagrodami amerykańska aktorka. Zagrała m.in. w komedii "Peggy Sue wyszła za mąż" Francisa Forda Coppoli. Trzykrotnie nominowano ją do Oskara - za role Pat Nixon, nieszczęśliwej żony kontrowersyjnego prezydenta USA w filmie Olivera Stone'a "Nixon", Elisabeth Proctor z  "Czarownic z Salem"  i Laine Hanson  z "The Contender".

Międzynarodowy Konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową to główna sekcja festiwalu OFF PLUS CAMERA. Festiwalowa publiczność jako pierwsza w Polsce zobaczy najnowsze filmy, o których dyskutuje świat. Do konkursu zaproszono 12 tytułów, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych na czele z festiwalami Sundance, w Toronto i Rotterdamie.

Do zobaczenia w Krakowie podczas 7. edycji Off Plus Camera już od 2 do 11 maja. Więcej informacji o programie i karnetach można znaleźć na www.offpluscamera.com 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones