Po "Resident Evil 6" cykl zostanie zmieniony w telewizyjne show

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Po+%22Resident+Evil+6%22+cykl+zostanie+zmieniony+w+telewizyjne+show-107785
Niemieckie Constantin Film ostatnio nie miało zbyt wielu sukcesów na rynku angielskojęzycznych produkcji. Studio postanowiło więc zmienić strategię. Skoro nie udało się w kinie, to może łatwiej będzie podbić serca telewizyjnej widowni. I tak w ciągu najbliższych kilku lat na bazie swoich marek kinowych wyprodukuje kilka seriali. O jednym z nich – "The Mortal Instruments" – piszemy w osobnym newsie.Ale serialowa przyszłość czeka też inny tytuł Constantin Film – "Resident Evil". Jak wiadomo, szósty film z Millą Jovovich będzie ostatnią kinową częścią. Obraz trafi do kin w 2016 roku. Później cykl zostanie przeniesiony do telewizji. O czym opowie serialowe "Resident Evil", tego na razie nie wiadomo. Studio nie wyjaśniło też, czy będzie to spin-off kinowej serii, czy może jednak reboot.

To nie koniec serialowych pomysłów Constantin Film. Studio chce też dokonać ponownej ekranizacji "Pachnidła". Powieść Patricka Süskinda został już przez wytwórnię zamieniona w film kinowy w 2006 roku.

Bohaterem powieści jest Jan Baptysta Grenouille, obdarzony niepospolitym zmysłem węchu, tworzy najdoskonalsze na świecie eliksiry do produkcji perfum. Zachwyca się nimi nie tylko XVIII-wieczny Paryż, centrum mody i elegancji. Sam Grenouille nie jest jednak zadowolony. Oto owładnęła nim myśl, by wydestylować wonność nad wonnościami, pochodzącą z... dziewiczego kobiecego ciała. Owładnięty idée fixe, postanawia znaleźć dziewczynę o doskonałym zapachu, choćby nawet miał popełnić zbrodnię...