Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Rafa%C5%82+Zawierucha+zagra+Pola%C5%84skiego+u+Tarantino-129651

Rafał Zawierucha zagra Polańskiego u Tarantino!

  • Deadline
  • autor: mw
  • Filmy
Wiemy już, kto zagra Romana Polańskiego w  "Once Upon a Time In Hollywood", nowym filmie Quentina Tarantino. Angaż otrzymał polski aktor Rafał Zawierucha

55fbd72733347_o,size,969x565,q,71,h,0fae81.jpgZawierucha znany jest z takich filmów jak "Bogowie", "Obywatel", czy "Bóg w Krakowie". Zagrał też mnóstwo epizodów i niewielkich ról, zaliczył sporo występów dubbingowych i pojawiał się na małym ekranie, m.in w serialach "Przepis na życie" i "Przyjaciółki". Na co dzień związany jest m.in. ze stołecznym Teatrem Współczesnym. 

"Once Upon A Time In Hollywood" pomyślany jest jako wielowątkowy hołd złożony zmierzchowi Złotej Ery Hollywood. Akcja rozgrywa się w 1969 roku. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) był kiedyś gwiazdą westernowego serialu telewizyjnego. Cliff Booth (Brad Pitt) to jego kumpel i kaskader. Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood epoki hipisów, które różni się bardzo od Fabryki Snów, którą zastali, kiedy przybyli tu przed laty z nadzieją zrobienia kariery. Mimo to Rick mieszka w całkiem dobrej okolicy, a jego sąsiadką jest słynna Sharon Tate (Margot Robbie) -  aktorka, modelka i żona Romana Polańskiego, która w 1969 roku będąc w zaawansowanej ciąży, padła ofiarą morderstwa z rąk bandy Mansona. 

Całość wyreżyseruje Quentin Tarantino. W obsadzie są również Lena DunhamAustin Butler i Lorenza Izzo, a także córka Ethana Hawke'a i Umy Thurman Maya. Premiera planowana jest na lato przyszłego roku.

zobacz też: