Reżyser "Historii małżeńskiej" nakręci kolejny film dla Netfliksa

Discussing Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Historii+ma%C5%82%C5%BCe%C5%84skiej%22+nakr%C4%99ci+kolejny+film+dla+Netfliksa-139387
Reżyser "Historii małżeńskiej" nakręci kolejny film dla Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Rich Fury/VF20
Noah Baumbach ponownie będzie współpracował z Netfliksem. Ma dla platformy wyreżyserować film, którego będzie też scenarzystą i współproducentem.

Szczegóły projektu są na razie trzymane w tajemnicy. Wiemy jedynie tyle, że Baumbach chce go nakręcić jeszcze przed rozpoczęciem prac na planie "Barbie", które to widowisko szykuje wspólnie z Gretą Gerwig. Jeśli dobrze pójdzie, to zdjęcia do netfliksowego filmu ruszą w lutym.

Baumbach jest autorem jednego z największych artystycznych sukcesów platformy Netflix - "Historii małżeńskiej". Był to portret pary artystów granych przez Scarlett Johansson i Adama Drivera. Wydają się harmonijną parą, a jednak marzenia i ambicje, które przed sobą skrywają, sprawią, że obraz pary idealnej zaczął kruszeć... "Historia małżeńska" nominowana była do sześciu Oscarów, sześciu Złotych Globów i pięciu nagród BAFTA. Wszystkie trzy statuetki za rolę drugoplanową zdobyła Laura Dern.