Robert Englund w czwartym sezonie "Stranger Things"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Englund+w+czwartym+sezonie+%22Stranger+Things%22-140320
Robert Englund w czwartym sezonie "Stranger Things"
źródło: Getty Images
autor: Juan Naharro Gimenez
W czwartym sezonie "Stranger Things" zobaczymy szereg nowych twarzy. Właśnie poznaliśmy nazwiska kilku aktorów debiutujących w obsadzie serialu. Są wśród nich m.in. znany najlepiej jako Freddy Krueger z serii "Koszmar z ulicy wiązów" Robert Englund oraz Tom Wlaschiha, który wcielał się w postać Jaqena H'ghara w "Grze o tron".
 
Szczegóły fabuły czwartego sezonu trzymane są w tajemnicy. Z zaprezentowanego jeszcze w lutym teasera wiemy jednak, że Hopper (David Harbour) przeżył finał trzeciego sezonu i jest obecnie więźniem w Związku Radzieckim.

Do obsady dołączyli również Jamie Campbell Bower ("Sweeney Todd"), Eduardo Franco ("Szkoła melanżu"), Joseph Quinn ("Katarzyna Wielka"), Sherman Augustus ("Into The Badlands: Kraina bezprawia"), Mason Dye ("Bosch") i Nikola Djuricko ("Geniusz").

Englund zagra Victora Creela, zaburzonego i groźnego mężczyznę, który w latach 50. dopuścił się makabrycznego morderstwa i obecnie jest zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.

Wlaschiha wcieli się w Dmitriego, rosyjskiego strażnika, który zaprzyjaźnia się z Hopperem.

Bower dostał rolę Petera Ballarda, czułego mężczyzny pracującego w szpitalu psychiatrycznym. Franco gra Argyle'a, nowego przyjaciela Jonathana, który lubi zabawę oraz narkotyki i pracuje jako dostawca pizzy. Quinn wcieli się w Eddiego Munsona, metalowca prowadzącego oficjalny klub fanów "Dungeons & Dragons" - to wokół niego ma kręcić się fabuła tego sezonu. Augustus pojawi się jako porucznik Colonel Sullivan, wierzący, że wie, jak powstrzymać na zawsze zło czające się w Hawkins. Dye'a zobaczymy w roli Jasona Carvera, przystojnego sportowego gwiazdora, który pozornie ma wszystko. Djuricko zagra zaś rosyjskiego szmuglera Yuriego.

Jak w przypadku większości filmów i seriali zdjęcia do czwartego sezonu opóźniły się ze względu na koronawirusa. Od miesiąca ekipa jednak pracuje już na całego.

Na razie nie znamy daty premiery czwartego sezonu.