Starkowie powrócą w prequelu "Gry o tron"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Starkowie+powr%C3%B3c%C4%85+w+prequelu+%22Gry+o+tron%22-133819
Fakt, że HBO przygotowuje co najmniej jeden prequel "Gry o tron", nie jest tajemnicą już od jakiegoś czasu. O fabule wiedzieliśmy jednak tylko tyle, ile wynika z oficjalnego enigmatycznego opisu: coś o "kronice upadku złotej ery bohaterów" i "najczarniejszej godzinie". George R.R. Martin we własnej osobie rzucił jednak nieco światła na nowy serial.


Po pierwsze twórca książkowego pierwowzoru "Gry o tron" zasugerował, że serial może nosić tytuł "The Long Night" ("Długa noc"). W grę wchodzi też jakaś jego wariacja. Słyszałem, że tytuł może brzmieć "The Longest Night" i ta wersja mi nie przeszkadza. To byłoby całkiem niezłe, przyznał.

Akcja ma rozgrywać się 5 tysięcy lat przed wydarzeniami z "Gry o tron", ale możemy spodziewać się znajomych elementów świata Westeros. Na pewno będą tam Starkowie, będą też Biali Wędrowcy - czy raczej "Inni", jak nazywam ich w książkach, ujawnił pisarz. Będą też wilkory i mamuty. Nie zobaczymy Lannisterów, ale pojawi się Casterly Rock. Będą tam mieszkać Casterly'owie, od których nazwiska wzięła się nazwa zamku.

Nie spodziewajcie się też politycznych podziałów, które znamy z "Gry o tron". Mamy siedem królestw Westeros. Ale jeśli cofniemy się w czasie, ich liczba urośnie do dziewięciu, a potem do dwunastu, aż wreszcie dobije do setki. I to właśnie ten okres zobaczymy, powiedział Martin.

W obsadzie znaleźli się Naomi Watts, Naomi Ackie, Denise Gough, Miranda Richardson, Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp i Toby Regbo.

Zdjęcia powstają w Północnej Irlandii, gdzie wcześniej kręcono także "Grę...". Producentką oraz showrunnerką przedsięwzięcia jest Jane Goldman ("Kingsman", "X-Men: Pierwsza klasa"). Za kamerą stoi S.J. Clarkson ("Jessica Jones").
Udostępnij: