Stworzył "Peaky Blinders", napisze nowe "Gwiezdne wojny"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steven+Knight%2C+tw%C3%B3rca+%22Peaky+Blinders%22%2C+przejmuje+%22Gwiezdne+wojny%22+po+Damonie+Lindelofie-150033
Stworzył "Peaky Blinders", napisze nowe "Gwiezdne wojny"
źródło: Getty Images
autor: Jacob King - PA Images
Wygląda na to, że twórca "Zagubionych" przekazał pałeczkę - czy raczej miecz świetlny - twórcy "Peaky Blinders". Po tym jak Damon Lindelof i Justin Britt-Gibson porzucili projekt nowego filmu ze świata "Gwiezdnych wojen", posadę scenarzysty przejął Steven Knight.
    

Steven Knight wkracza do świata "Gwiezdnych wojen"

O tym, że Lindelof ("Zagubieni") i Britt-Gibson ("Wirus") w połowie lutego opuścili projekt zaledwie kilka dni po przedstawieniu napisanego przez siebie scenariusza, pisaliśmy przedwczoraj. Studio Lucasfilm jednak dość szybko znalazło zastępstwo, ewidentnie stawiając na doświadczenie.

Steven Knight to weteran branży filmowej. Pisał on scenariusze do takich seriali jak m.in. "Peaky Blinders", "See" oraz "Tabu". W jego scenariopisarskiej filmografii są również "Niewidoczni" (2002), "Wschodnie obietnice" (2007), "Ugotowany" (2015), "Dziewczyna w sieci pająka" (2018)l, "Skazani na siebie" (2021) i "Spencer" (2021). Ponadto Knight wyreżyserował filmy "Locke" (2013), "Koliber" (2013) i "Przynęta" (2019).

 

O czym opowiedzą nowe kinowe "Gwiezdne wojny"?Oczywiście szczegóły fabuły filmu - jak również jego tytuł - pozostają owiane tajemnicą. Projekt ma jednak zostać oficjalnie ogłoszony w przyszłym miesiącu podczas wydarzenia Star Wars Celebration. Prawdopodobnie poznamy wówczas jego tytuł oraz zarys fabuły. Na razie jednak nie należy spodziewać się żadnych ogłoszeń castingowych.

Zdjęcia do filmu mają podobno ruszyć w lutym 2024 roku, a premierę zaplanowano na 19 grudnia 2025. Reżyserką projektu będzie Sharmeen Obaid-Chinoy ("Ms. Marvel").

Co czeka "Gwiezdne wojny"?Posłuchajcie podcastu "Walkie Talkie", w którym Michał Walkiewicz i Bartek Czartoryski rozmawiają o stanie "Gwiezdnych wojen" na Rok Pański 2023, omawiając nadchodzące gry, rozmawiają o nowych serialach i zastanawiają się, co dalej z kinowymi superprodukcjami:


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones