Szefowa Lucasfilm opowiada, co dalej z "Gwiezdnymi wojnami"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szefowa+Lucasfilm+opowiada%2C+co+dalej+z+%22Gwiezdnymi+wojnami%22-138991
Szefowa Lucasfilm opowiada, co dalej z "Gwiezdnymi wojnami"
Kinowa przyszłość "Gwiezdnych wojen" jest chwilowo zagadką. Szefowa Lucasfilm Kathleen Kennedy uchyliła jednak rąbka tajemnicy, potwierdzając, że - tak jak wcześniej zapowiadano - filmy rozgrywające się "dawno temu w odległej galaktyce" porzucą sagę Skywalkerów i zanurkują głębiej w mitologię serii.

To nieustanny proces. Kiedy zaczęłam się tym zajmować, George Lucas prowadził już rozmowy z aktorami, z Carrie Fisher, Harrisonem Fordem i Markiem Hamillem. Saga, którą fani kochali, nie była bowiem skończona. A on zawsze zapowiadał, że nakręci dziewięć filmów i był gotowy to zrobić. Tak więc naszym celem od początku było dokończenie sagi. A teraz się cofamy. W ciągu ostatnich 40 lat opowiedziano szereg opowieści rozgrywających się w tym uniwersum. Dotarło do nas, że - jeśli spojrzeć na historie z książek czy gier - to mitologia, która obejmuje około 25 tysięcy lat, powiedziała Kennedy.

Potrzebujemy trochę czasu, by ogarnąć wszystko, co stworzył George, a potem zastanowić się, w którą stronę iść. Właśnie tym się teraz zajmujemy, mając z tego wielką frajdę. Spotykamy się z różnymi filmowcami. Wokół jest mnóstwo fanów, osób, na które "Gwiezdne wojny" miały wpływ. To fantastyczna szansa, by sprawdzić, kto mógłby chcieć być ich częścią, dodała producentka.

Deklaracja zwrotu ku przeszłości zgrywa się z plotkami, jakoby trylogia, którą mieli nakręcić David Benioff i D.B. Weiss (zanim zostali zwolnieni), opowiadała o czasach Starej Republiki. Chwilowo jednak jedynym potwierdzonym reżyserem pracującym nad "gwiezdowojennym" projektem jest Taika Waititi. Chociaż technicznie rzecz biorąc planowana przez Riana Johnsona nowa trylogia wciąż nie została skasowana. Disney ma zaplanowane premiery nowych filmów z serii "Gwiezdne wojny" na 22 grudnia 2023, 19 grudnia 2025 i 17 grudnia 2027, ale chwilowo projekty pozostają owiane tajemnicą. Kennedy spodziewa się jednak, że przyszłość "Gwiezdnych wojen" będzie miała coraz więcej wspólnego z telewizją.

Widziałam już tego dowody, wyjaśniła, zapewne mając na myśli serial "The Mandalorian". Ta forma daje nam dużo możliwości do opowiedzenia opartych na postaciach, rozbudowanych i wzajemnie powiązanych historii.

Oprócz kolejnych sezonów "The Mandalorian" w serialowej przyszłości "Gwiezdnych wojen" są m.in. projekty o Cassianie Andorze i Obi-wanie Kenobim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones