Twórca "Ostatniego Jedi" zdradza szczegóły nowego filmu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Ostatniego+Jedi%22+zdradza+szczeg%C3%B3%C5%82y+nowego+filmu-132542
Rian Johnson, twórca "Loopera" i "Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi", ujawnił szczegóły swojego nowego projektu, "Knives Out". Na odbywającym się w Las Vegas CinemaConie reżyser pokazał też pierwszy zwiastun filmu.

GettyImages-931414050.jpg Getty Images © Jim Bennett

Johnson opisał film jako przerwę przed powrotem do "galaktyki dawno, dawno temu", sugerując, że wciąż pracuje nad trylogią rozgrywającą się w świecie "Gwiezdnych wojen".

Jestem wielkim fanem Agathy Christie, odkąd byłem nastolatkiem, powiedział twórca. "Knives Out" to moja próba wzięcia wszystkiego, co kocham w jej kryminałach, zainscenizowania tego z gwiazdorską obsadą, przerobienia na Hitchcockowski thriller z gatunkowym twistem i osadzenia akcji we współczesnej Ameryce. 

Obsada jest faktycznie gwiazdorska. Są w niej Daniel Craig, Chris Evans, Lakeith Stanfield, Michael Shannon, Don Johnson, Toni Collette, Katherine Langford, Ana de Armas i Jamie Lee Curtis. Dwie ostatnie aktorki pojawiły się w Las Vegas razem z Johnsonem, by ujawnić szczegóły fabuły. Curtis zdradziła, że Don Johnson gra jej męża, a Evans - jej syna. 

Głównym bohaterem jest detektyw (w tej roli Craig), który prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa i trafia na ekscentryczną, waleczną rodzinę. Curtis powiedziała, że film opowie o rodzinnym spędzie, który szybko staje się krwawy. Pokazany na CinemaConie zwiastun opisano jako utrzymany w stylu "Genialnego klanu" Wesa Andersona, tylko z gatunkowym twistem. 

Premierę filmu zapowiedziano na 27 listopada.