Z "Billions" do nowego filmu Zacka Snydera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+%22Billions%22+do+nowego+filmu+Zacka+Snydera-146106
Z "Billions" do nowego filmu Zacka Snydera
źródło: Getty Images
autor: Ilya S. Savenok
Powiększa się obsada widowiska science fiction "Rebel Moon" w reżyserii Zacka Snydera. Role w filmie otrzymali właśnie Corey Stoll ("Billions"), Cary Elwes ("Stranger Things"), Michiel Huisman ("Stewardesa") oraz Alfonso Herrera ("Ozark"). Określany mianem "Siedmiu samurajów" w kosmosie projekt powstaje dla platformy streamingowej Netflix.   

Kliknij, aby powiększyć

"Rebel Moon": o czym opowie film?Akcja "Rebel Moon" rozgrywa się na obrzeżach wszechświata. Spokojna dotąd kolonia staje się obiektem ataków ze strony armii tyrana Balisariusa. Zdesperowani mieszkańcy wysyłają młodą kobietę o tajemniczej przeszłości na sąsiadujące planety w poszukiwaniu dzielnych wojowników, którzy stanęliby w obronie atakowanej kolonii.   

W obsadzie filmu znaleźli się wcześniej: Sofia Boutella, Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Rupert Friend oraz Stuart Martin.

"Rebel Moon", czyli odrzucony pomysł na "Gwiezdne Wojny"W 2012 roku, kiedy LucasFilm zastanawiało się, jak wskrzesić "Gwiezdne wojny", Snyder zaproponował studiu realizację widowiska przypominającego "Siedmiu samurajów" Kurosawy, tyle że z dzielnymi Jedi w centrum opowieści. Wytwórnia ostatecznie odrzuciła pomysł, decydując się na "Przebudzenie Mocy". Snyder najwyraźniej nie zapomniał o swoim koncepcie i po sporych zmianach w fabule postanowił wykorzystać go dla Netfliksa.

Za fabułę "Rebel Moon" odpowiadają te same osoby, z którymi Snyder współpracował przy swoim poprzednim netfliksowym przedsięwzięciu, "Armii umarłych": Shay Hatten i Kurt Johnstad. Snyder liczy, że film da początek nowemu ekranowemu uniwersum.  

Zwiastun filmu "Armia umarłych"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones