"I tak cię kocham" otworzy 8. American Film Festival

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22I+tak+ci%C4%99+kocham%22+otworzy+8.+American+Film+Festival-125105
Filmem otwarcia 8. edycji American Film Festival będzie świetnie przyjęty przebój amerykańskich kin "I tak cię kochamMichaela Showaltera. Po filmach takich jak "Słowo na M" i "Ani słowa więcej" to kolejny dowód na to, że, wbrew obiegowej opinii, komedia romantyczna to gatunek, którym mogą rozkoszować się nie tylko zwykli widzowie, ale i wymagający krytycy. W filmie zobaczymy znanego z serialu "Silicon Valley" Kumaila Nanjianiego – jednocześnie współscenarzystę tej autobiograficznej historii oraz Zoe Kazan, która jako nowe ucieleśnienie "dziewczyny z sąsiedztwa" stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie Holly Hunter. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje, także w kategorii najlepszy film.


Od czasu premiery na Sundance pozytywne recenzje zbierają także Salma Hayek i John Lithgow – odtwórcy głównych ról w "Beatriz na kolacji", za kamerą której stanął Miguel Arteta. To kolejna z propozycji tegorocznego American Film Festival. W tej wymierzonej w konserwatyzm obyczajowy i polityczny opowieści Salma Hayek wciela się w rolę ubogiej meksykańskiej masażystki, która nieoczekiwanie zostaje uczestnikiem ciężkostrawnej kolacji z udziałem bogatego amerykańskiego establishmentu.

Gęstą atmosferę podczas posiłku zapowiadają również twórcy "KolacjiOrena Movermana, pokazywanej także w konkursie głównym Berlinale. Autor głośnego "W imieniu armii" posadził przy jednym stole dwa skłócone ze sobą małżeństwa, które wspólnymi siłami muszą uporać się z odrażającym przestępstwem popełnionym przez ich zaprzyjaźnionych ze sobą synów. W roli skonfliktowanych rodziców wystąpili Richard Gere, Laura Linney, Steve Coogan i Rebecca Hall.

Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 11 października o godzinie 12.00. Karnety w sprzedaży na americanfilmfestival.pl.
Udostępnij: