Jaki wpływ na "Oppenheimera" miał Robert Pattinson? Christopher Nolan opowiada anegdotę z planu "Tenet"

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Oppenheimer%22%3A+Christopher+Nolan+o+prezencie+od+Roberta+Pattinsona-151399
Jaki wpływ na "Oppenheimera" miał Robert Pattinson? Christopher Nolan opowiada anegdotę z planu "Tenet"
źródło: Materiały prasowe
Choć "Oppenheimer" Christophera Nolana imponuje obsadą, w filmie nie wystąpił na przykład Robert Pattinson. Z najnowszego wywiadu z reżyserem wynika jednak, że aktor miał wpływ na pogłębienie jego fascynacji amerykańskim fizykiem. Co takiego zrobił Pattinson na planie "Tenet"?

Jaki prezent zrobił Nolanowi Pattinson?GettyImages-959432374.jpg Getty Images © Toni Anne Barson


Zapytany o brak Pattinsona w obsadzie "Oppenheimera", Nolan odpowiedział: Jest zajęty. Ostatnimi czasy jest rozchwytywany. W "Tenet" wspominamy o Oppenheimerze. Opisałem ten niesamowity moment, kiedy Oppenheimer i naukowcy z Projektu Manhattan nie mogli całkowicie wyelimininować możliwości, że kiedy odpalą pierwsze atomowe urządzenie, zniszczą świat. Wykorzystaliśmy to jako metaforę dla "Tenet", w którym zagrał Rob.

Jak opowiada Nolan, Pattinson zauważył, że reżyser jest zafascynowany postacią Oppenheimera, i wykorzystał tę wiedzę: Jako prezent na zakończenie zdjęć dał mi książkę z przemowami Oppenheimera z lat 50. Czytamy w niej o tych wielkich umysłach próbujących poradzić sobie z wielkimi konsekwencjami tego, w jaki sposób na zawsze zmienili świat. Naprawdę mnie to wciągnęło i dałem się porwać tej historii.

"Mam parę uwag": posłuchajcie podcastu o "Tenet"


"Oppenheimer" – zwiastun
"Oppenheimer" – o czym opowie nowy film Nolana?Tytułowy bohater filmu to fizyk Robert Oppenheimer (Cillian Murphy), który w czasie II wojny światowej kierował osławionym Projektem Manhattan. Celem finansowanego przez amerykański rząd tajnego programu było stworzenie pierwszej w pełni funkcjonalnej i kontrolowanej broni jądrowej. Z tego powodu zmarły w 1967 roku Oppenheimer bywa nazywany ojcem bomby atomowej. Podstawą scenariusza, który napisał sam Nolan, jest książka "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" pióra Kaia Birda i Martina J. Sherwina.  

W obsadzie filmu prócz Murphy'ego znaleźli się również Matt Damon, Robert Downey Jr. i Emily Blunt, Josh Hartnett, Florence Pugh, Rami Malek, Gary Oldman, Casey Affleck, Benny Safdie, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian i Kenneth Branagh.       

"Oppenheimer" zadebiutuje w polskich kinach 21 lipca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones