"Scott Pilgrim kontra świat" to najlepsza ekranizacja komiksu?

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Scott+Pilgrim+kontra+%C5%9Bwiat%22+to+najlepsza+ekranizacja+komiksu-145592
"Scott Pilgrim kontra świat" to najlepsza ekranizacja komiksu?
źródło: Materiały prasowe
W najnowszym odcinku cyklu "Na skróty" przypominamy film "Scott Pilgrim kontra świat" (2010), w którym główne role zagrali Michael Cera i Mary Elizabeth Winstead. Reżyser Edgar Wright przeniósł na ekran komiks Bryana Lee O'Malleya, brawurowo łącząc komedię romantyczną, musical, kino kopane i grę wideo. Przed Wami prawdopodobnie jedna z najlepszych ekranizacji komiksu w historii? Zaprasza Jakub Popielecki.


"Scott Pilgrim kontra świat" - o czym opowiada film?


Scott Pilgrim (Michael Cera) prowadzi spokojne życie, a ponadto gra w zespole rockowym. Jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, kiedy poznaje najwspanialszą dziewczynę jaką kiedykolwiek widział - Ramonę Flowers (Mary Elizabeth Winstead). Droga do jej serca jest niełatwa. Musi pokonać jej siedmiu byłych chłopaków.


W obsadzie znaleźli się ponadto Kieran Culkin, Ellen Wong, Mark Webber, Alison Pill, Johnny Simmons, Jason Schwartzman, Anna Kendrick, Chris Evans, Aubrey Plaza, Brie Larson, Brandon Routh i Mae Whitman.

"Scott Pilgrim kontra świat" to ekranizacja komiksowej serii, której autorem jest Bryan Lee O'Malley. Scenariusz napisali Michael Bacall i Edgar Wright, a za kamerą stanął Edgar Wright, twórca takich filmów, jak m.in. "Ostatniej nocy w Soho" (2021), "Baby Driver" (2017), "To już jest koniec" (2013) czy "Wysyp żywych trupów" (2004).

"Na skróty" - przypominamy klasykę kina


"Na skróty" to cykl materiałów wideo, w którym dziennikarze Filmwebu przypominają swoje ulubione filmy należące już do klasyki kina. To tytuły, do których warto wrócić, bądź które warto poznać. Tematem poprzedniego odcinka był film "Festen":W ostatnich tygodniach przypominaliśmy też takie tytuły jak m.in. "Wielka draka w chińskiej dzielnicy", "Clerks - Sprzedawcy", "Harry, twój prawdziwy przyjaciel" i "Gnijąca panna młoda".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones